Gazetari bën paralajmërimin e frikshëm: Serbia është gati të sulmojë Policinë e Kosovës

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Gazetari Venhar Isufi tha në një intervistë televizive se grupi që po trajnohet nga xhandarmëria serbe në Rashkë janë një grup më profesional, me pajisje më të rënda ushtarake se ai i Banjskës që po planifikojnë të sulmojnë policinë e Kosovës.

Isufi tha se nga burime të institucioneve të sigurisë së Kosovës bëhet fjalë për pjesëtarë të njësitit elitar të njësisë speciale të Serbisë, të cilët do t’i bashkëngjiten këtij grupi, që po trajnohen nga xhandarmëria serbe.

“Ajo që ne kemi mësuar nga institucionet e sigurisë së Kosovës bëhet fjalë për pjesëtarë të njësitit elitar të njësisë speciale të Serbisë, që do t’i bashkëngjiten këtij grupi i cili po trajnohen nga xhandarmëria serbe. Kemi të bëjmë me një grup shumë më profesionistë se ai që sulmoi policinë në Banjskë. Për ta larguar barrën nga vetja, Vuçiç, që të mos i mbetet faji Serbisë, do t’i largojë nga policia e Serbisë dhe do t’i vërë në pozicionin e grupit që po trajnon, një pjesë janë rekrutuar nga veriu i Mitrovicës”, tha gazetari./O.S

Të fundit

Avionët luftarakë “Rafale”, Franca merr vendimin e papritur ndaj Serbisë

Pak ditë më parë presidenti serb, Aleksandar Vuçiç zhvillon një takim me homolgun e tij në Francë, Emmanuel Macron...

E vërteta e naftës së Shpiragut

Nga Fatos Çoçoli Për shkak të shtimit të prodhimit dhe shitjeve të makinave elektrike kudo në botë(shitjet e tyre kanë kapur 18 përqind të totalit...

FOTO/ Pas daljes nga shtëpia e “Big Brother”, Ledjona bën ndryshimin drastik

Ledjona Xheladinaj ka vendosur që të bëjë një ndryshim të papritur në imazhin e saj. Ish-banorja e Big Brother Vip 3, ka ndryshuar ngjyrën e...

“Dronët iranianë mund të bëjnë kërdinë”/ Analiza mbi goditjen e Izraelit

Irani ka nisur dhjetëra dronë dhe raketa balistike drejt Izraelit, duke kryer një sulm të pashembullt kundër armikut të tij të përbetuar. Në mesin...

Përse i duhet Ilir Metës simbolika e fitores së partisë së Gruevskit?

Nga Mero Baze Ashtu si Albin Kurti në Kosovë, edhe Ilir Meta në Shqipëri mori pozicion të qartë në zgjedhjet që zhvillohen në Republikën e...

Lajme të tjera

Web TV