Rodrygo i “dashuruar” me Realin, braziliani refuzon 5 klube për qëndrimin tek Los Blancos

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Sipas ‘El Larguero’ nga Cadena SER, lojtari brazilian Rodrygo Goes ka marrë një vendim të rëndësishëm për të ardhmen e tij.

Pavarësisht interesimit të disa klubeve kryesore, si Manchester City, PSG, Arsenal, Manchester United dhe Liverpool, lojtari ka refuzuar të gjitha ofertat për mos t’u larguar nga Real Madrid në merkaton e verës së ardhshme.

Rodrygo ka shprehur përkushtimin dhe besnikërinë e tij ndaj Los Blancos duke zgjedhur të vazhdojë me klubin madrilen.

Pavarësisht propozimeve joshëse nga skuadrat e tjera evropiane, lojtari brazilian është i vendosur të vazhdojë karrierën e tij me skuadrën Merengues dhe të kontribuojë në suksesin e ekipit në sezonet e ardhshme, pavarësisht ardhjes së Kylian Mbappes, i cili mund t’i marrë minutat nëse Carlo Ancelotti ruan skemën e tij me katër mesfushorë.

Ky vendim i Rodrygos përfaqëson një votë besimi në zhvillimin e tij dhe në projektin sportiv të Real Madridit.

Lojtari beson në aftësitë e tij dhe në mundësitë që do t’i ofrojë klubi për të vazhduar rritjen si futbollist dhe për të arritur objektivat e tij si personalisht ashtu edhe kolektivisht.

Të fundit

Avionët luftarakë “Rafale”, Franca merr vendimin e papritur ndaj Serbisë

Pak ditë më parë presidenti serb, Aleksandar Vuçiç zhvillon një takim me homolgun e tij në Francë, Emmanuel Macron...

E vërteta e naftës së Shpiragut

Nga Fatos Çoçoli Për shkak të shtimit të prodhimit dhe shitjeve të makinave elektrike kudo në botë(shitjet e tyre kanë kapur 18 përqind të totalit...

FOTO/ Pas daljes nga shtëpia e “Big Brother”, Ledjona bën ndryshimin drastik

Ledjona Xheladinaj ka vendosur që të bëjë një ndryshim të papritur në imazhin e saj. Ish-banorja e Big Brother Vip 3, ka ndryshuar ngjyrën e...

“Dronët iranianë mund të bëjnë kërdinë”/ Analiza mbi goditjen e Izraelit

Irani ka nisur dhjetëra dronë dhe raketa balistike drejt Izraelit, duke kryer një sulm të pashembullt kundër armikut të tij të përbetuar. Në mesin...

Përse i duhet Ilir Metës simbolika e fitores së partisë së Gruevskit?

Nga Mero Baze Ashtu si Albin Kurti në Kosovë, edhe Ilir Meta në Shqipëri mori pozicion të qartë në zgjedhjet që zhvillohen në Republikën e...

Lajme të tjera

Web TV