Çfarë po ndodh?! Meta kërkon të takojë Fredi Belerin në burg, e shoqëron Petrit Vasili

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Kreu i Partisë së Lirisë Ilir Meta dhe nënkryetari Petrit Vasili, i janë drejtuar SPAK me një shkresë ku kërkojnë leje për të takuar Fredi Belerin, i cili ndodhet në burg.

Në kërkesë thuhet se Fredi Beleri është përfaqësuesi i Koalicionit “Bashkë Fitojmë” ku merr pjese dhe Partia e Lirisë.

KERKUES:

Ilir Metaj Kryetar I Partise së Lirise Petrit Vasili Deputet I Kuvendit të Shqipërisë

Dhenia e lejes se takimit me te arrestuarin z. Fredi Beleri

OBJEKTI I KERKESES:

BAZA LIGJORE: perfaqesues i Koalicionit “Bashke Fitojme” Nenet 41/1 dhe 43/3/4 te Ligjit nr. 8328, date 16.047.1998 “Per te Drejtat dhe Trajtimin e te Denuarve me burgim” Struktures së Posaçme Anti Korrupsion (SPAK) Prokuroreve te Çeshtjes Znj. Dorina BEJKO dhe Adnan XHOLI

DREJTUAR:

TIRANE

Te nderuar Znj/Z Prokurorë!

Ne bashkëkërkuesit Ilir Metaj dhe Petrit Vasili ne cilësite e pershkruara me siper parashtrojme para Jush kete kerkesë per te na dhene lejen e takimit me Z.Fredi Beleri ne ambientet ku ai ndodhet i arrestuar.

Personi i arrestuar ne fjalë eshte perfaqesues i Koalicionit “Bashkë Fitojme” ku merr pjese dhe Partia e Lirise.

Duke shpresuar dhe besuar ne konsiderimin dhe pranimin e kesaj kerkese ju falenderojme!

Tirane me 03.04.2024

KERKUESIT

TAJ PETRIT VASILI

Tetul Vari’la

Të fundit

Emri i ndritur i përkthyesit të përkushtuar Prokop Gjergo

Nga Shpendi Topollaj   Më shumë se një rastësi, do ta quaja fat për qytetin e Durrësit që bashkëshortët Hava dhe...

“Shutter Island”, një film për nënën që vret tre fëmijët e saj

Nga Leonard Veizi   Çfarë ndodh në psikikën e një nëne e cila merr vendimin që të vrasë fëmijët e saj? Psikologët e psikiatrit reken të japin...

Ambasadori Hovenier: Qeveria e Kosovës të lëvizë përpara me Asosacionin

Ambasadori amerikan në Prishtinë, Jeff Hovenier, tha se shteti i tij beson se për Kosovën është urgjente që të lëvizë përpara me dërgimin në...

Zgjedhjet e 2025/ Basha e Meta bëjnë gati programet!

Lulzim Basha dhe Ilir Meta akuzuan se fondet e IPARD nuk kanë shkuar për fermerët, por për klientët qeveritarë e inceneratorët. Në takimet me...

Edi Rama “trazon” ujërat e politikës greke e italiane

Mesazhet e forta të Ramës për Greqinë dhe Italinë u përqendruan te marrëveshjen e tij me Melonin për emigrantët e paligjshëm dhe debati me...

Lajme të tjera

Web TV