Moti i keq ‘bën kërdinë’ në këtë vend,mbyllen shkollat dhe anulohen…

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Emiratet e Bashkuara Arabe janë prekur nga moti i keq, me shirat e dendur që kanë përmbytur autostradat kryesore. Ndërkohë, numri i të vdekurve nga përmbytjet në Oman ka shkuar në 18, dhe raportohet për persona të zhdukur.

Gjithashtu si pasojë e erërave të forta, janë anuluar fluturimet në Aeroportin Ndërkombëtar të Dubait. Shkollat ??në të gjithë Emiratet e Bashkuara Arabe u mbyllën përpara stuhisë.

Shiu është i rrallë në Emiratet e Bashkuara Arabe, një komb i thatë, i Gadishullit Arabik, por ndodh periodikisht gjatë muajve më të ftohtë të dimrit./   S.M

Të fundit

‘Çmenden’ protestuesit futen në pistë, autoritetet e aeroportit bëjnë lëvizjen urgjente

Mëngjesin e së shtunës, aeroporti i Mynihut është mbyllur sepse disa aktivistë për mbrojtjen e klimës kaluan pengesat dhe...

Burri qëllon për vdekje vjehrrën dhe plagos gruan, në fund vret veten

Në vendbanimin Radniçka në Bjellovar të Kroacisë, në një shtëpi familjare janë gjetur dy persona të vdekur dhe një i plagosur rëndë, i cili...

Emigrantët protestë simbolike në Milano: Duam votë në 2025!

Pasi hodhën mbi kokat e deputetëve vendimin e Gjykatës Kushtetuese për votën e diasporës, përmes thirrjes “duam të votojmë” në një protestë simbolike brenda...

70 % e hoteleve në Sarandë të rezervuara për verën! Çipa: numri i turistëve në rritje

Prenotimet në qytetin e Sarandës për periudhën e verës korrik-gusht-shtator janë në nivelet 60 - 70%. Kreu i operatorëve tustikë Arben Çipa thotë se kjo...

Spanjë, turizmi nën presion për shkak të thatësirës së madhe

Sektori i turizmit në Spanjë po kritikohet gjithnjë e më shumë për shkak të konsumit të lartë të ujit. Por politika i eviton masat...

Lajme të tjera

Web TV