test

Meta: S’do kemi më kryetar partie, por President

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir meta në një konferencë për shty ka folur për riorganizimin e partisë, ndërsa më datë 27 prill do mbahet edhe Konventa. Meta tha se PL nuk mudn të vazhdojë me këtë lidership kakofonik, mesazhe të tilla që janë komentuar gjerësisht sikur Meta do të pastrojë grupin e Kryemadhit.

Madje, Meta tha se partia nuk do ketë më shumë nënkryetyarë, ndërsa një ditë më parë dha dorëheqjen edhe nënkryetari Endrit Brahimllari.

“PL nuk mund të vazhdojë me këtë lidership kakofonik, pra me shumë nënkryetarë, ku përgjegjësitë nuk mbahen në mënyrë të qartë. Nuk mund të vazhdojë me një kryesi që nuk është efektive dhe  e angazhuar. Na duhet nëj kryesi ekzekutive që merr vendime, që reagon shpejt.  Nuk do ketë më kryetar, por do ketë President që do jetë lideri i partisë. Unë sigurisht që do kanddoj për president në Konventë. Ftoj kolegët që të kandidojë për këtë funksion apo detyrë te re. Do ketë një zv.president, as 4 as 5. Do jetë zv.presidente, e vetmja kandidate e kandidatit për president është Erisa Xhixho. Partia do ketë një president dhe një kandidate, Erisa Xhixhon. I vetmi aknddiat për sekretarin e Përgjithshëm është, Tedi Blushi”, tha Meta./E.T

Të fundit

Peshkaqenët po bëjnë ‘kërdinë’, autoritetet marrin vendimin urgjent për tre plazhe

Për të dytën ditë radhazi, rojet e plazhit urdhëruan notarët të dilnin nga uji në plazhin Melenara në bregun...

Studimi: Vetmia dëmton shëndetin po aq sa konsumimi i 15 cigareve në ditë

Me siguri ju jeni ndjerë të vetmuar në një moment të jetës tuaj. Edhe pse e dini se keni miq dhe njerëz që kujdesen...

Publikimi i tezave të Matematikës, reagon menjëherë ministria e Arsimit

Ministria e Arsimit dhe Sportit siguron të gjithë maturantët dhe opinionin publik se procesi i provimit të Maturës Shtetërore në Matematikë po kryhet brenda...

Media australiane ‘ELLE’: Shqipëria, perlë e turizmit evropian në zhvillim

Shqipëria mund të njihet më së shumti si vendlindja e Dua Lipës , por ky destinacion ofron shumë më tepër shkruhet në një artikull të...

Nga sot, temperatura përvëluese: Si të parandaloni emergjencat e lidhura me nxehtësinë

Jemi në muajin Qershor dhe temperaturat në Shqipëri dhe në shumë vende të botës kanë shënuar rritje ekstreme. Me temperaturat në rritje të verës,...

Lajme të tjera

Web TV