Burgoset fansja pasi përndoqi Harry Styles, i dërgoi 8000 letra

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një grua që i dërgoi këngëtarit Harry Styles rreth 8000 letra në më pak se një muaj, është burgosur. Myra Carvalho, 35 vjeçe, mbërriti në Mbretërinë e Bashkuar dhjetorin e kaluar për të përndjekur Styles dhe kishte qëndruar në një bujtinë në Earl’s Court.

Pasi u deklarua fajtore për përndjekje, Carvalho u burgos për 14 javë dhe u ndalua të kontaktonte Styles për dhjetë vitet e ardhshme. Sipas kushteve të një urdhri ndalimi, Carvalhos i ndalohet gjithashtu të marrë pjesë në ndonjë nga koncertet e këngëtarit ose të shkojë në vende ku ajo e di se ai është.

Carvalho, një shtetase braziliane, udhëtoi në MB pa dijeninë e familjes së saj. Ajo u deklarua fajtore për përdjekje që përfshinte alarm apo shqetësim serioz, dhe gjithashtu u urdhërua të paguante një shtesë prej 134£ për viktimën.

Është sprova e dytë e përndjekjes që duroi Styles. Në vitin 2019, ai u ndoq me këmbëngulje nga Diana Tarazaga-Orero./E.Ç

Të fundit

Drejtonte makinën në efektin e drogës/ Shoferi humb kontrollin, përfundon në një banesë

Një aksident ka ndodhur në Tiranë, ku një shofer i cili drejtonte mjetin nën efektin e alkolit ka humbur...

Dedikimi prekës i Ana Likës në ditëlindjen e të ëmës së ndjerë

Pak muaj më parë motra e madhe e Ingrid dhe Inis Gjonit ndërroi jetë. Ilda Gjoni, nëna e aktores Anna Lika mbylli sytë përgjithmonë...

“Nganjëherë na ka rrëshqitur edhe këmba”, Julian Deda reagon pas daljes nga shtëpia

Aktori Julian Deda ka reaguar për herë të parë pas përfundimit të “Big Brother VIP3”. Finalisti, i cili u përball kokë më kokë me Eglën,...

Këmbimi valutor/ Çfarë po ndodh sot me monedhat e huaja?

Sot, më 28 maj 2024, dollari amerikan, blihet me 92.2 lekë dhe shitet me 93.1 lekë. Euro, blihet me 100.1 lekë dhe shitet 100.8 lekë. Franga...

Lajme të tjera

Web TV