Operacioni i SPAK/ Arrestohet Naim Stafuka

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Vijon operacioni i SPAK në disa qytete të vendit pas lëshimit të 50 urdhër-arresteve për kapjen e “kokave” të krimit.

Mes urdhër-arresteve të firmosura nga GJKKO me kërkesë të SPAK është dhe emri i Naim Stafukës, vëllai i Enver Stafukës, i cili u rrëmbye dhe u zhduk në shkurt të 2015 në Fushë-Krujë.  Për Enver Stafukën ende nuk dihet asgjë.

Ndërsa Naim Stafuka është arrestuar nga policia orët e fundit.

Vëllai i Naimit, Enver Stafuka u akuzua për vjedhjen në bashkëpunim të automjetit që u përdor në vrasjen e komisarit Dritan Lamaj, por gjykata e nxori të pafajshëm.

Në pamjet e regjistruara nga kamerat e sigurisë të një lokali në qendër të qytetit të Fushë-Krujës, Stafuka u mor me forcë nga tre persona të veshur si policë dhe të maskuar.

Mjaftuann 50 sekonda që grabitësit të neutralizojnë 48-vjeçarin dhe e futën në bagazhin e një makine tip “Golf”.

Makina më pas është nisur në drejtim të autostradës, ndërsa kanë qenë të afërmit ata që kanë njoftuar forcat e policisë për këtë ngjarje./E.T

Të fundit

Shtetet ku divorcohen më shumë çiftet

Sipas World Population Review, disa vende luftojnë më shumë me divorcin se të tjerët. Këto janë të dhënat për vitin...

Kampionati Evropian i Futbollit shtrenjton biletat e avionit drejt Gjermanisë

Në 24 orët e ardhshëm nga aeroporti ndërkombëtar “Nënë Tereza” në Rinas planifikohet të ngrihen 106 avionë. Drejt Gjermanisë mikë-pritëse të “Euro 2024” do...

Miti i PD-së dhe realiteti demokratik

Nga Ben Andoni Mbas një sage të stërgjatë mori fund realiteti i vulës për dy pjesët e ndara organike të PD-së dhe pjesëzat e tjera,...

Konflikti brenda PD-së, Veliaj: I kemi mundur, me vulë dhe pa vulë

Partia Socialiste e ka mundur Sali Berishën si me vulë, ashtu edhe pa vulë, të bashkuar ose copë e çikë. Me këtë mesazh iu...

Evropiani në Gjermani, 16 punonjës të policisë shqiptare pjesë e masave të sigurisë

Policia e Shtetit do të japë kontributin e saj për garantimin e sigurisë gjatë Kampionatit Evropian të Futbollit, që nis sot në Gjermani. Për një...

Lajme të tjera

Web TV