Çupi ngre alarmin: Përfshirja e strukturave shtetërorë në krim, e rrezikshme

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Çupi u ndal te rasti ku dy punonjës të AMP Durrës dhe një gazetar shantazhonin zyrtarët e lartë të policisë, ai tha se shtrembërimi i lajmeve dhe ato të rreme godasin sigurinë e vendit tonë.

Analisti Frrok Çupi tha se përfshirja e strukturave shtetërore në krim është e rrezikshme.

Çupi u ndal te rasti ku dy punonjës të AMP Durrës dhe një gazetar shantazhonin zyrtarët e lartë të policisë, ai tha se shtrembërimi i lajmeve dhe ato të rreme godasin sigurinë e vendit tonë.

Sakaq tha se kërkohet një riorganizimin të sistemit.

“Është aq i rënë tani lajmi i rremë. Vijmë të kufizimi i së keqes, si mund të kufizohet? Nuk është rastësi që ky gazetar, rast ka një biografi të tërë. Polica është pjesë e bandave kriminale, pse të mos jetë një gazetar? Ai ka thënë se paguhej 600 euro. Duhet që nga themeli të riorganizohet ligji, perceptimi.”, tha Çupi /   S.M

Të fundit

Pagesa më të lira me vendet e BE, Shqipëria aplikon për të qenë pjesë e sistemit SEPA

Shqipëria është vendi i parë në rajon që aplikon zyrtarisht për tu bërë pjesë e sistemit të pagesave Europine...

Ilir Meta mbi tre orë në SPAK/ U pyet në lidhje me hetimin pasuror dhe lobimin në SHBA

Kreu i Partisë së Lirisë Ilir Meta ka dalë nga ambientet e SPAK. Meta është pyetur në lidhje me hetimin pasuror dhe lobimin në SHBA, Kujtojmë...

Euro 2024/ “Tifozët Kuq e Zi”, zbulojnë planin e organizimit për përballjen me Italinë

Vetëm dy ditë larg përballjes tonë të parë në Euro 2024, Tifozat Kuq e Zi kanë bërë publike edhe detajet e organizimit të tifozëve,...

“Terapia e Artit”-ekspozita në burgun e grave/ Të burgosurat dhurojnë punimet e tyre

Në I.E.V.P “Ali Demi” u realizua ekspozita “Terapia e Artit” tek të cilat gratë dhe vajzat në konflikt me ligjin kanë paraqitur punimet e...

“Nuk të marr leje se ku futem unë”/ Tensione te “Shëndetësia”, Vokshi përplaset me Koçin

Komisioni Hetimor për Koncesionet dhe Check-Up është shoqëruar me debate të ashpra këtë të enjte. Ndreca ka “akuzuar” Vokshin se është në komision për...

Lajme të tjera

Web TV