Free Porn
xbporn

1xbet
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
betforward
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
yasbetir1.xyz
winbet-bet.com
1kickbet1.com
1xbet-ir1.xyz
hattrickbet1.com
4shart.com
manotobet.net
hazaratir.com
takbetir2.xyz
1betcart.com
betforwardperir.xyz
betforward-shart.com
betforward.com.co
betforward.help
betfa.cam
2betboro.com
1xbete.org
1xbett.bet
romabet.cam
megapari.cam
mahbet.cam
1xbetgiris.cam
betwiner.org
betwiner.org
1xbetgiris.cam
1xbet
1xbet
alvinbet.site
alvinbet.bet
alvinbet.help
alvinbet.site
alvinbet.bet
alvinbet.help
1xbet giris
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
betwinner
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
1xbet
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
betforward
betforward
betforward
betforward
betforward
betforward
betforward
betforward
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
betforward
betforward
betforward
betforward
betforward
betforward
betforward
betforward
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
یاس بت
وین بت
وان کیک بت
هتریک بت
manotobet
حضرات بت
takbet
بتکارت
آلوین بت
ریتزو بت
alvinbet
بت فا
betboro
romabet
megapari
mahbet
سایت بت فوروارد
اونجا بت
betboro.us
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
betcart
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی

 • melbet
 • megapari
 • megapari giriş
 • melbet
 • betrari giriş
 • onbahis giriş
 • Meloni në qendër të vëmendjes në samitin e G7 këtë javë, do presë liderët e botës

  113 563 lexime

  124,178FansaPëlqeje

  Dy opsione akomodimi për samitin e G7 të kësaj jave në rajonin jugor italian të Pulias janë shfaqur:

  Njëra, një vendpushim luksoz me vila të veshura me bougainville dhe pishina private, ku Madonna dhe Beckhams kanë pushuar, dhe ku këngëtari Justin Timberlake dhe aktorja Jessica Biel u martua. Tjetra, një anije gjigante e ankoruar në brigjet e Brindizit, plot me rrjedhje uji dhe njësi të prishura të ajrit të kondicionuar që derdhnin papastërti mbi çarçafët.

  Pallati Borgo Egnazia, strehon liderët e ekonomive më të mëdha të përparuara në botë, nga Joe Biden te Emmanuel Macron dhe Rishi Sunak te Justin Trudeau. Anija gjigande u soll për të akomoduar 2600 oficerët e policisë që ofrojnë siguri. Ajo u denoncua nga sindikatat e tyre se kishte kushte “çnjerëzore”, të ngjashme me ato të anijeve të lashta të skllevërve. Raportohet se i ka kushtuar qeverisë italiane 6 milionë euro (5.07 milionë £), tani është sekuestruar dhe ndodhet nën hetim.

  Midis të ftuarve të tjerë, presidenti i Francës Macron u mposht fuqishëm nga Tubimi Kombëtar i ekstremit të djathtë, duke e shtyrë atë të thërrasë zgjedhje të reja parlamentare, ndërsa kancelari i Gjermanisë, Olaf Scholz, u dorëzoi socialdemokratëve të tij rezultatin e tyre më të keq të zgjedhjeve evropiane ndonjëherë, duke u mposhtur në vendin e tretë nga AfD e ekstremit të djathtë.

  Sa për liderët e tjerë të G7-ës, Rishi Sunak lëngon në sondazhet para zgjedhjeve të ardhshme në Mbretërinë e Bashkuar, ashtu si Justin Trudeau përpara luftës së tij elektorale në Kanada vitin e ardhshëm; dhe Joe Biden mund të nxirret nga Shtëpia e Bardhë në nëntor nga Donald Trump.

  Nuk është çudi që Meloni mburrej se Italia po shkonte në këtë samit me “qeverinë më të fortë nga të gjitha”.

  Kush do ta kishte imagjinuar që vendi, paqëndrueshmëria famëkeqe politike e të cilit ka krijuar pothuajse 70 qeveri që nga Lufta e Dytë Botërore, tani do të shihej si një vend i qëndrueshëm pasi të tjerët humbasin bazën e tyre?

  Kjo situatë e lëkundshme në shumë vende të G7 po kontribuon në pritjet e ulëta midis disa vëzhguesve.

  “Ka dy nivele për G7, cili është narrativa e madhe dhe cilat janë rezultatet konkrete dhe në të dyja aspektet, duket si një samit shumë i pafat,” thotë Natalie Tocci, drejtoresha e Institutit Italian për Çështjet Ndërkombëtare.

  Në krahasim, thotë ajo, viti 2021 shënoi G7-ën e parë të Presidentit Biden, në të cilin ai u angazhua sërish për rendin shumëpalësh pas viteve të trazuara të Donald Trump; dhe dy vitet e fundit kanë parë një ndjenjë të qartë solidariteti në Perëndim pas pushtimit të Ukrainës.

  Lexo edhe :  Rama ndan pamjet nga rruga e re turistike Shëngjin-Velipojë: Aks panoramik

  Dhe çfarë synimesh ka samiti? Më shumë gjasa për t’u përmbushur është një plan për t’i dhënë Ukrainës 50 miliardë dollarë hua (46 miliardë euro; 39 miliardë £) nga interesi i aseteve të ngrira ruse në Perëndim.

  Disa parti, si SHBA-ja, kishin diskutuar sekuestrimin e aseteve ruse në tërësi, që mendohet se kapin vlerën e rreth 300 miliardë dollarëve. Por kjo u kundërshtua fuqishëm nga të tjerët si Christine Lagarde, presidentja e Bankës Qendrore Evropiane, e cila argumentoi se mund të krijonte një precedent të rrezikshëm dhe potencialisht të shkelte ligjin ndërkombëtar.

  Sunak do të shpallë deri në 242 milionë funte në mbështetje për nevojat e Ukrainës për energji dhe humanitare.

  Përpara udhëtimit për në samit, ai tha të mërkurën se aleatët duhet të jenë “vendimtarë dhe krijues në përpjekjet për të mbështetur Ukrainën dhe për t’i dhënë fund luftës së paligjshme të presidentit rus Vladimir Putin në këtë moment kritik”.

  Do të ketë gjithashtu sesione për krizën klimatike, me pjesëmarrësit nën presion për të ecur më shpejt në kalimin në energjinë e rinovueshme; në Afrikë, pasi Italia kryeson projektet e investimeve atje pjesërisht për të inkurajuar të rinjtë afrikanë të qëndrojnë në vend që të emigrojnë, shpesh ilegalisht, në Evropë; për Lindjen e Mesme, pasi Kombet e Bashkuara miratuan një plan të mbështetur nga SHBA për një armëpushim midis Izraelit dhe Hamasit; dhe mbi inteligjencën artificiale, e cila do të trajtohet nga askush tjetër përveç Papa Françeskut.

  Papa 87-vjeçar ka bërë thirrje për rregullim global të AI, duke paralajmëruar për rrezikun e tij për etikën dhe të drejtat e njeriut.

  Është hera e parë që një papë do të marrë pjesë në një G7 – një tjetër ndihmë për Giorgia Meloni.

  Pjesërisht për të luftuar kritikat se anëtarët e përhershëm të G7 janë një klub ekskluziv, një sërë liderësh të tjerë botërorë janë ftuar, nga Brazili në Turqi dhe Arabia Saudite në Algjeri, me synimin për të zgjeruar konsensusin global.

  Ky do të jetë samiti i parë ndërkombëtar për Narendra Modi të Indisë dhe Cyril Ramaphosa të Afrikës së Jugut që kur të dy humbën shumicën në zgjedhjet e fundit.

  Dhe kështu italianët në këtë rajon të mrekullueshëm bregdetar do të shikojnë teksa helikopterët fluturojnë dhe ushtarët sillen nëpër rrugë./kb

  Të fundit

  Sipas këtij studimi, turshitë reduktojnë stresin dhe përmirësojnë gjumin

  Dihet gjerësisht se dieta luan një rol të rëndësishëm në mirëqenien e përgjithshme. Një hulumtim i ri shkencor, i...

  “Nuk ka siguri për familjen e tij”, Di Maria i mbyll derën rikthimit në Argjentinë

  Ka përfunduar një pjesë e telenovelës Di María. Presidenti i Rosario Central, Gonzalo Belloso, konfirmoi se lojtari argjentinas nuk do të kthehet në klubin...

  BBC: A mundet Kamala Harris të mposhtë Donald Trump? Çfarë thonë sondazhet

  Një faktor prapa vendimit të Presidentit Biden për të hequr dorë nga fushata e tij për rizgjedhje, thuhet se ishin të dhënat e tij...

  Kryeson Vjena për të 3-tin vit radhazi/ 10 qytetet më të mira për të jetuar

  Vjena është shpallur qyteti më i mirë në botë për të jetuar, për të tretin vit radhazi në vitin 2024 nga “The Economist”. Përveç Vjenës...

  Përfundon me sukses operacioni në tendinë, ja se kur do të rikthehet Araujo

  Ronald Araujo, mbrojtës i Barcelonës, dëmtoi tendinën e Akilit gjatë Kupës së Amerikës, si pjesë e Uruguait. Sot mbrojtësi iu nënshtrua një operacioni, i...

  Lajme të tjera

  Web TV