Free Porn

manotobet

takbet
betcart
betboro

megapari
mahbet
betforward


1xbet
teen sex
porn
djav
best porn 2025
porn 2026
brunette banged
Ankara Escort
1xbet
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com

1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com

1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
betforward
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co

betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co

betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
deneme bonusu veren bahis siteleri
deneme bonusu
casino slot siteleri/a>
Deneme bonusu veren siteler
Deneme bonusu veren siteler
Deneme bonusu veren siteler
Deneme bonusu veren siteler
Cialis
Cialis Fiyat
deneme bonusu
padişahbet
padişahbet
padişahbet
deneme bonusu 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet 1xbet untertitelporno porno 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet 1xbet سایت شرط بندی معتبر 1xbet وان ایکس بت

Mekë/ Qindra pelegrinë humbin jetën, temperaturat arrijnë 49 gradë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Qindra njerëz kanë vdekur dhe mijëra janë trajtuar për goditje të nxehtësisë gjatë pelegrinazhit vjetor të haxhit në Mekë në mes të temperaturave ekstreme deri në 49 gradë Celsius.

Rreth 165 indonezianë janë në mesin e të vdekurve, raportoi CNN Indonesia, duke cituar Zyrën e Menaxhimit të Haxhit të Konsullatës së Përgjithshme të vendit në Arabinë Saudite. Për më tepër, të paktën 41 jordanezë, 35 tunizianë dhe 11 iranianë kanë vdekur, sipas autoriteteve në secilin vend.

Edhe 22 jordanezë të tjerë janë të zhdukur dhe 26 iranianë janë shtruar në spital, tha Gjysmëhëna e Kuqe iraniane të mërkurën. Disa nga iranianët vdiqën për shkak të goditjes së nxehtësisë, ndërsa të tjerët kishin sëmundje themelore, tha Gjysmëhëna e Kuqe iraniane.

Numri i të vdekurve ka të ngjarë të rritet, pasi Arabia Saudite dhe Egjipti ende nuk kanë publikuar shifra zyrtare.

Qeveria saudite tha se më shumë se 2700 njerëz ishin trajtuar për goditje të nxehtësisë. Ndërkohë, qindra njerëz kanë hyrë në rrjetet sociale për të postuar në lidhje me të dashurit e tyre që nuk dihen.

Mbi 1.8 milionë njerëz po marrin pjesë në Haxhin e këtij viti, një nga tubimet më të mëdha fetare në botë, sipas Autoritetit të Përgjithshëm Saudit për Statistikat.

Të hënën (17 qershor), Arabia Saudite i këshilloi pelegrinët të mos kryenin ritualin e “gjuajtjes me gurë të djallit” midis orëve të caktuara pasi temperaturat arritën në 49 gradë Celsius.

Zyrtarët e Haxhit u kanë kërkuar pelegrinëve që të mbajnë çadra dhe të qëndrojnë të hidratuar në kushtet e vështira, ndërsa ushtria saudite ka vendosur më shumë se 1600 personel me njësi mjekësore posaçërisht për goditjet e të nxehtit dhe 30 ekipe të reagimit të shpejtë.

Lexo edhe :  Parashikimet e Baba Vanga për vitin 2024

Haxhi është një nga pesë shtyllat e Islamit, e cila kërkon që çdo mysliman i aftë fizikisht dhe financiarisht të vizitojë qytetin e shenjtë të Mekës të paktën një herë në jetë./e.t

Të fundit

Profesori i shkencave politike: Atentati ndaj Trumpit do të ketë pasoja

Atentati ndaj kandidatit të pritur republikan për president të Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, do të shkaktojë pasoja politike...

Rukola, arsyet pse duhet ta konsumoni

Rukola konsiderohet një nga ushqimet me më shumë vlera ushqyese që mund të hani. Rukola nuk ka qenë shumë e njohur për shqiptarët, gjë...

Kiara Tito poston foto me vjehrrën, komenti i Luit tërheq vëmendjen e të gjithëve

Prej ditësh familja Ejlli, Kiara, Lui dhe Luna, është duke shijuar pushimet në Turqi. Pjesë e tyre është bërë dhe nëna e Luizit. Çifti ka...

Francezja lind fëmijën në ambulancë në Korçë

Një franceze e martuar në Korçë ka lindur fëmijën e saj në ambulancë duke shkuar drejt martenitetit të këtij qyteti. Sipas mjekëve të martenitetit, 19...

Pas daljes nga BBV nuk flet më me çiftin?! Elvis Myrtaj tregon si qëndron e vërteta…

Ish-banori i Big Brother VIP, Elvis Myrtaj ka qenë së fundmi pjesë e panelit të Top Arena në Top Channel. Ai zbuloi të vërtetën e...

Lajme të tjera

Web TV