Free Porn

manotobet

takbet
betcart
betboro

megapari
mahbet
betforward


1xbet
teen sex
porn
djav
best porn 2025
porn 2026
brunette banged
Ankara Escort
1xbet
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com

1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com

1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
betforward
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co

betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co

betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
deneme bonusu veren bahis siteleri
deneme bonusu
casino slot siteleri/a>
Deneme bonusu veren siteler
Deneme bonusu veren siteler
Deneme bonusu veren siteler
Deneme bonusu veren siteler
Cialis
Cialis Fiyat
deneme bonusu
padişahbet
padişahbet
padişahbet
deneme bonusu 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet 1xbet untertitelporno porno 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet 1xbet سایت شرط بندی معتبر 1xbet وان ایکس بت

Hodhën fishekzjarrë nga një jaht dhe i vunë flakën pyllit, e pësojnë keq 13 persona

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Autoritetet greke arrestuan 13 persona të shtunën pasi fishekzjarrët e nisura nga një jaht ndezën një zjarr në pyll në një ishull pranë Athinës, ndërsa vendi po përballet me një sezon të ri të zjarreve vdekjeprurëse të verës.

Kryebashkiaku i ishullit të Hidrës shprehu “zemërim” pasi zjarri u ndez vonë të premten dhe u zotua për veprime ligjore kundër atyre që janë përgjegjës.

Dhjetëra zjarre në Greqi këtë javë kanë lënë të vdekur të paktën një person.

Zjarri i fundit “u shkaktua nga fishekzjarrët e lëshuar nga një varkë dhe dogji pyllin e vetëm me pisha në ishull, në një vend që është i vështirë për t’u aksesuar dhe nuk ka rrugë”, tha ekipi i zjarrfikësve të Hidrës në Facebook.

Trembëdhjetë persona të akuzuar për përfshirje në fishekzjarrë janë arrestuar pas një hetimi të shërbimit zjarrfikës dhe do të paraqiten para prokurorit të dielën, thuhet në një deklaratë të shërbimit zjarrfikës.

Nuk janë dhënë detaje për të dyshuarit. Greqia ka ashpërsuar dënimet e saj për zjarrvënie, me autorët që tani përballen me 20 vjet burg dhe gjoba deri në 200,000 euro (169,000 £).

Në krye të thirrjes për veprime ligjore kundër njerëzve “të papërgjegjshëm” pas fishekzjarreve, kryebashkiaku i Hidrës, Giorgos Koukoudakis i tha transmetuesit publik ERT se autoritetet duhej të krijonin më shumë zona kundër zjarrit dhe rrugë nëpër pyje.

Një tjetër zjarr shpërtheu të shtunën në ishullin Andros, thanë shërbimet e urgjencës. Katër fshatra u evakuuan dhe aeroplanë dhe helikopterë u sollën për të bombarduar flakët.

Shërbimi i mbrojtjes civile bëri thirrje për vigjilencë ekstreme sepse rreziku i zjarreve ishte “shumë i lartë”, veçanërisht në rajonin e Atikës, gadishullin e Peloponezit dhe në Greqinë qendrore.

Lexo edhe :  Temperatura të “çmendura”, ky është vendi ku termometri shënon 100 gradë celcius

Greqia po përgatitet për një verë të vështirë pasi autoritetet paralajmërojnë se erërat e forta dhe temperaturat e larta kanë rritur rrezikun.

Pas dimrit të tij më të ngrohtë ndonjëherë, vendi mesdhetar regjistroi valën e parë të të nxehtit të vitit javën e kaluar, me temperatura që u rritën mbi 44 C në disa vende.

Zjarrfikësit të premten luftuan me zjarret e ndezura nga erërat e forta tre ditë që lanë të paktën një person të vdekur, një burrë 55-vjeçar që u rrëzua dhe vdiq ndërsa po luftonte flakët rreth fshatit të tij.

Vitin e kaluar, një valë e egër e të nxehtit dyjavore u pasua nga zjarre shkatërruese në të cilat humbën jetën 20 persona.

Shkencëtarët paralajmërojnë se emetimet e karburanteve fosile të shkaktuara nga njerëzit po përkeqësojnë gjatësinë dhe intensitetin e valëve të të nxehtit në mbarë botën.

Sipas Panelit Ndërqeveritar të OKB-së për Ndryshimet Klimatike, rritja e temperaturave po çon në stinët e zgjatura të zjarreve dhe duke rritur zonën e djegur nga flakët./E.T

Të fundit

Profesori i shkencave politike: Atentati ndaj Trumpit do të ketë pasoja

Atentati ndaj kandidatit të pritur republikan për president të Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, do të shkaktojë pasoja politike...

Rukola, arsyet pse duhet ta konsumoni

Rukola konsiderohet një nga ushqimet me më shumë vlera ushqyese që mund të hani. Rukola nuk ka qenë shumë e njohur për shqiptarët, gjë...

Kiara Tito poston foto me vjehrrën, komenti i Luit tërheq vëmendjen e të gjithëve

Prej ditësh familja Ejlli, Kiara, Lui dhe Luna, është duke shijuar pushimet në Turqi. Pjesë e tyre është bërë dhe nëna e Luizit. Çifti ka...

Francezja lind fëmijën në ambulancë në Korçë

Një franceze e martuar në Korçë ka lindur fëmijën e saj në ambulancë duke shkuar drejt martenitetit të këtij qyteti. Sipas mjekëve të martenitetit, 19...

Pas daljes nga BBV nuk flet më me çiftin?! Elvis Myrtaj tregon si qëndron e vërteta…

Ish-banori i Big Brother VIP, Elvis Myrtaj ka qenë së fundmi pjesë e panelit të Top Arena në Top Channel. Ai zbuloi të vërtetën e...

Lajme të tjera

Web TV