Keni bërë plane? Zbuloni çfarë pritet të ndodhë me motin në fundjavë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Meteorologu Hakil Osmani ka folur për ndryshimin e temperaturave që do të përfshijnë fundjavën. Meteorologu Osmani theksoi se dita e sotme do të jetë në mbizotërim të motit të qëndrueshëm, me alternime kthjellimesh e vranësirash.

Dita e sotme mbetet në mbizotërimin e motit të qëndrueshëm duke bërë që të kemi alternime kthjellimesh dhe kalime vranësirash më të dukshme këto në pjesën e dytë të ditës.

Sa i përket temperaturave të ajrit do të vijojnë të jenë të larta edhe ditën e sotme duke bërë që vlerat minimale të kenë regjistruar në qytetet e zonave malore deri në 1 gradë celsius, ndërsa maksimumet në 20 gradë celsius në orët e mesditës në qytete si Fieri, Durrësi, Vlora e Saranda.

Të shtunën era do të jetë më problematike me shpejtësi 75 km/orë në det të hapur dhe do të ketë problematikë sa i përket trafikut të detar, por jo vetëm. Sa i përket kushteve të motit do të kemi zhvillime, në orët e pasdites duke bërë që të ketë prezencë të reshjeve të shiut në mbrëmje. Sa i përket temperaturat e ajrit ditën e shtunë do të jenë të larta. Minimumet do të jetë të vlerës 2 gradë celsius në zonat malore, ndërsa maksimumet deri në 24 gradë celsius në rang territori.  Ditën e diel do të kemi rënie të temperaturave të ajrit duke bërë që maksimumet të zbresin në 21 gradë , ndërsa në orët e para të mëngjesit në 1 apo 2 gradë celsius”, ka thënë meteorologu Osmani ./O.S

Të fundit

Mario Deda: Nga biseda e fundit me Zefin te të fshehtat e raportit me të vëllanë, Julin

Mario Deda i vogli i djemve të “Mjeshtrit të Madh”, Zef Deda i ftuar në Fitstation me moderatoren Çenkuela...

Familjarisht në gjykatë, Malltezi dhe Berisha dalin me kërkesën e radhës

Ditën e nesërme në orën 11 gjyqtarja Irena Gjoka do të shqyrtojë kërkesën e Sali Berishës për të dalë nga arresti i shtëpisë. Seanca ishte...

“Daily Express” analizon Shqipërinë: Në rrugën e duhur për t’u bërë anëtare e BE-së

Një numër vendesh janë të etura për t’u bashkuar me bllokun dhe Shqipëria është në rrugën e duhur për t’u bërë një anëtare me...

I dënuar me mbi 2 vite burg, ndalohet brenda Big Brother Albania konkurrenti

Strukturat e Forcës së Posaçme për Operacionet Speciale dhe Kërkimin bënë ndalimin e shtetasit Liam Osmani, 44 vjeç, teksa ai ndodhej në shtëpinë e...

Stuhitë e dëborës godasin perëndimin e SHBA-ve, rreth 60 mijë njerëz pa energji elektrike

Stuhi të mëdha të borës kanë përfshirë disa pjesë të Kalifornisë dhe Nevadas në perëndim të Shteteve të Bashkuara. Bora ka mbyllur rrugët, qendrat e...

Lajme të tjera

Web TV