Kokalari ‘shpërthen’ ndaj Berishës: Ja porosia ime për të

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Ish-aktivistja e flaktë e Berishës, Evi Kokalari ka “shpërthyer” ndaj Berishës pas rezultatit të zgjedhjeve të 14 majit. Ajo madje ka publikuar një foto ku tregon rënien në zgjedhje të koalicionit opozitar. Në një tjetër postim ajo i jep edhe një këshillë ish kryeministrit ku thotë të prishë koalicionin me Metën.

“Të isha këshilltare e Sali Berishas, këshilla që do ti jepja në këtë moment, do ishte të dilte nesër në konferencë shtypi dhe të deklaronte prishjen e koalicionit me Metën.

Ndërkohë jam e sigurt, të tjerët thjeshtë i kërkojnë të jap dorëheqjen.”- shkruan Kokalari.

Aktualisht çifti opozitar ka mundur të fitojë vetëm në 6 bashki.

Të fundit

Inter mposht Atalantën dhe siguron pjesëmarrjen në Champions në sezonin e ardhshëm

Inter ka siguruar matematikisht kualifikimin në Champions League, pas fitores 3-2 në shtëpi ndaj Atalantës. Skuadra e Inzaghit pozicionohet...

Mbyllet në barazim Strasbourg-PSG, parizienët shpallen kampion të Ligue 1 për herë të 11

PSG fiton për herë të 11-të në histori titullin kampion në Francë. Skuadra pariziene e siguroi matematikisht vendin e parë një javë para fundit...

Tensionet në veri, Sveçla në Leposaviç: Këtu është Republikë e Kosovës

Ministri i Punëve të Brendshme të Kosovës, Xhelal Sveçla, sot ishte për vizitë në Leposaviç, ku u prit nga kryetari i ri i komunës,...

Ish diplomati amerikan Henry Kissinger feston 100 vjetorin e lindjes

Ish sekretari amerikan i Shtetit dhe këshilltari presidencial Henry Kissinger feston 100 vjetorin e lindjes këtë të shtunë, duke kapërcyer për jetëgjatësinë shumë bashkëkohës...

Historike/ Luton Town mposht Coventryn dhe rikthehet në Premier League pas 31 vitesh

Luton Town do të luajë në edicionin e ardhshëm (i 32-ti) në Premier League, pasi mposhti 6-5 në ruletën e penaltive Coventry-n, në finalen...

Lajme të tjera

Web TV