Kronikë

Frikë dhe panik në Vlorë, gruaja: Më qëlluan burrin  tek ish-SHIK-u!

Vlora është tronditur sërish! Kësaj here nga një telefonatë e një gruaje në polici. Ajo ka treguar se të shoqit ët saj iu ka bërë pritë me armë, është qëlluar mbi të por ka mundur tub shpëtojë. Sipas të...

Kompanisë së Sandër Lleshajt i duhen 51 makina të reja, ofron 1.2 mln Euro

Nga Nikoleta Kovaçi Kompania e ruajtjes fizike, "Illyrian Guard" që administrohet nga Ministria e Brendshme dhe ministri përkatës, kërkon makina me qira që të jenë madje me kilometrazh . Ata kërkojnë jo pak po 51 mjete për një afat 4-vjeçar....

SPAK urdhëron Allën e Bulqizës: Ik kryejë testin drogës dhe urinës!  

SPAK i ka kërkuar kryebashkiakut të Bulqizës, Lefter Alla, që t'i nënshtrohet testit të drogës. Ky vendim është marrë pas publikimit të videos, ku media dhe PD-ja pretendojnë se është ai, konkretisht personi që merr kokainë në një ambient...

Pranga shoferit që goditi policin në kryeqytet, shkak ishte gjoba

Nuk janë të pakta rastet kur shoferët revoltohen me gjobat që vendos policia shqiptare. Një 41-vjeçar është arrestuar, pasi goditi punonjësin e policisë për shkak të detyrës. I arrestuari është me inicialet F. N. banues në Tiranë. Policia thekson se...

Kapet super-killeri francez/ Si u arratis nga Franca dhe u ‘rehatua’ këtu

Policia ka vendosur në pranga një francez të shumëkërkuar për vrasje. Pas shkëmbimit të informacioneve me Interpol Tiranën, policia arrestoi 27-vjeçarin francez në 'Rrugën e Barrikadave' ku i arratisuri kishte marrë një banesë me qira. I kërkuari për vrasje me...

Makina përplas tre fëmijë që po kalonin rrugën për të shkuar në shkollë

Mëngjesin e sotëm një makinë ka përplasur tre fëmijë në Lushnje. Nga të dhënat e para mësohet se fëmijët ishin duke shkuar në shkollë në fshatin Allkaj dhe teksa kalonin rrugën janë goditur nga automjeti. Fëmijët kanë pësuar dëme të lehta...

Abuzoi seksualisht dhe e grabiti para 10 viteve, arrestohet shqiptari

Dhjetë vjet pas rrëmbimit dhe përdhunimit të një prostitute rumune në periferi të Pandy të Cremonese Itali, është arrestuar një 41-vjeçar me origjinë shqiptare i cili banon në krahinën e Komos. Dyshohet se shqiptari ka përdhunuar prostitutën rumune në vitin...

Lefter Alla dëshmon në SPAK: Nuk jam pjesë e videos

Kryetari i Bashkisë së Bulqizës Lefter Alla ka dhënë dëshminë e tij përpara prokurorit të SPAK Ened Nakuçi. Ai është paraqitur në Prokurori rreth orës 17,15 dhe ka qëndruar atje për më shumë se një orë. I shoqëruar nga avokati i...

Grabitën marokenët, Gjykata lë në burg 4 shqiptarët

Gjykata e Korçës ka mbyllur në burg 4 autorët e grabitjes së dy shtetasve marokenë disa ditë më parë. Autorët janë njohur sot me masën e “arrestit në burg”. Autorët e kësaj ngjarje janë Mikel Rënxa, Kristi Deti, Andrea Grabocka...

Qeveria: Kemi polici të vjetër, për 3 vite do ulim moshën në 42 vjeç

Në hartimin e projektligjit që detyron punonjësit e policisë të largohen kur kanë mbushur moshën 55 vjeç, qeveria ka lëshuar edhe një arsyetim përkatës për secilin nen. Në të thuhet se miratimi i këtij projektligji është i domosdoshëm për...

Të fundit

‘I kanë marrë zvarrë mësuesit në mitingje,’ denoncimi i PD-s denoncimi i PD-së

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Luçiano Boçi deklaroi se institucionet arsimore drejtohen nga persona të komanduar politikisht. Me anë të një...

Miranda Hoxha: Del Frroku e gjuan Meçon, mos u çudit kur të dalë të drejtojë ndonjë studio plot me bu”r”a

Lidhur me akuzat që gazetari Frrok Çupi hodhi ndaj gazetares dhe moderatores Sonila Meço ka ardhur një reagim dhe nga Miranda Hoxha. Në një postim...

Projektligj për mbrojtjen e vlerave të UÇK-së, ja çfarë po diskutohet në Kuvendin e Kosovës

Kuvendi i Kosovës ka nisur të premten shqyrtimin e Projektligjit për Mbrojtjen e Vlerave të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK), pas propozimit që i...

Pipero tregon bisedën me infermieren që s’besonte te Covid: Më mori ne telefon më tha…

Mjeku i spitalit Infektiv, Pëllumb Pipero ka komentuar një mesazh të një qytetari, i cili shprehej se në shumë raste vdekjesh, u është thënë...

Shtohen tensionet, SHBA vendos sanksione ndaj shefes ekzekutive të Hong Kongut

Departamenti amerikan i Thesarit ka vendosur sanksione ndaj shefes ekzekutive të Hong Kongut, Carrie Lam dhe 10 zyrtarëve tjerë të këtij territori si dhe...