Kronikë

Video, dëshmia e nënës: Ja si ma masakroi vajzën, Erdetit!

Nga /Fjala.al/ Detaje të reja janë zbardhur nga krimi tronditës në Paskuqan, ku kunati Eredet Çapoku vrau me sende të forta kunatën e tij, Enkeleda Çapoku. Deri dy vite më parë, viktima dhe autori i krimit jetonin në një shtëpi, por...

Masakra në Paskuqan/ Dëshmia: Kunati i preu damarët gruas së vëllait!

Nga /Fjala.al/ Dalin detaje të reja në lidhje me vrasjen makabre të ndodhur mbrëmë në Paskuqan. Policia e Kamzës kishte marrë njoftim dhe madje kishte marrë edhe një denoncim nga viktima Enkeleda Çapoku, gruaja e cila u vra me mjete...

Tepelenë/ Bariu gjen trupin e pajetë në lumë

Një trup është gjendur i pajetë në lumin  e fshatit Maricaj në Tepelenë. Ngjarjen policia e ka mësuar nga një banor i zonës. Ai ka qenë me bagëti kur e ka konstatuar trupin. Deri orëve të para të ditës së...

Fushë-Krujë/ Lyejnë makinën me benzinë dhe i fusin flakën

Një makinë është djegur në mesnatë në lagjen 'Punëtori', ndërsa zjarrëvënia sipas policisë ka qenë e qëllimshme. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 01:00. Makina tip fuoristradë "Land Rover" me targa AA 141 AA që është përfshirë nga flakët është...

Paskuqan, krim në familje, kunati vret kunatën 38 vjeçe!

Tirana zgjohet e përgjakur këtë 10 janar. Viktimë është një grua. Është viktimë e dhunës në familje ndërkohë që autori nuk është bashkëshorti por kunati. Ngjarja e rëndë mësohet se ka ndodhur orëve të vona të mbrëmjes ndërkohë autori...

Detaje për arrestimet në Durrës, 11 policë dhe 6 inspektorë në pranga

Mbrëmjen e sotme efektivët e FSHN janë urdhëruar të arrestojnë disa efektivëve të policisë dhe inspektorë të cilët akuzohen për shpërdorim detyre. Nga të dhënat e para mësojmë se në pranga kanë rënë 11 policë dhe 6 inspektorë. Inspektorët e vënë...

Makina përfundon në arë, plagosen dy persona në aksin Lezhë – Shkodër

Në autostradën Lezhë – Shkodër janë përplasur dy makina. Nga të dhënat e para mësohet se aksidenti ka ndodhur në afërsi të fshatit Balldren. Si pasojë e aksidentit janë plagosur dy persona. Dy makinat, njëra prej të cilave foristradë, janë...

Aksion për arrestimin e disa policëve në Durrës, operacion i FSHN e SHÇBA

Mbrëmjen e sotme efektivët e FSHN janë urdhëruar të arrestojnë disa efektivëve të policisë të cilët akuzohen për shpërdorim detyre. Aksion po zhvillohet në Durrës sepse Shërbimi për Çështjet e Brendshme dhe Ankesat (SHÇBA) ka proceduar disa efektive policie ne...

Fillimi i vitit, 37 aksidente rrugore, 6 viktima e mbi 19 mijë gjoba

Bilanci është i frikshëm. Në 8 ditët e para të vitit 2020 janë regjistruar 37 aksidente ku për pasojë kanë humbur jetën 6 persona. Ndërkohë në të gjithë vendin janë regjistruar 34 të plagosur lehtë edhe 3 të plagosur...

Makina e policisë aksidenton për vdekje 21-vjeçaren

Një aksident i çuditshëm ka ndodhur në Rennes të Francës. Një makinë policie ka aksidentuar për vdekje një 21 vjeçare ku shkak është bërë një trafik i rënduar. Aksidenti ndodhi rreth orës 12:30 të mëngjesit në rrugën Aristide-Briand, kur dy...

Të fundit

Manchester City mposht Arsenalin dhe kalon në raundin tjetër të FA Cup

Goli i Nathan Ake vendosi sfidën Manchester City-Arsenal. Dueli i raundit të 1/16-ve në FA Cup, u mbyll 1-0...

Besnikë dhe të qëndrueshëm, me këto shenja do të keni një marrëdhënie perfekte

Personat që i përkasin shenjave të mëposhtme njihen si të qëndrueshëm dhe besnikë. Demi Askush nuk e vlerëson partnerin e tij më shumë se sa një...

Largimi i shqiptarëve, eksperti i punësimit tregon ‘çelësin’: Frenimi i emigracionit..

Në kushtet e largimit të fuqisë punëtore nga vendi, eksperti për çështjet e punësimit Erald Pashai, sugjeron rritjen e pagës mesatare në 850 euro...

Rrëfehet ish-e dashura e McGonigal: I gjeta në shtëpi çantë me para më tha se…

Charles McGonigal kishte një lidhje jashtë martesore, pa e ditur se ky raport do i kushtonte shumë! Duket se qenë Allison Guerriero, e dashura e...

Peleshi për VOA: Nuk ka siguri kibernetike 100%, kërkon kombinim të shumë faktorëve

Ministri i Mbrotjes Niko Peleshi thotë se lufta në Ukrainë ka rritur dyfish shqetësimin në Ballkan dhe se ky rajon mbetet një vatër e...