Aktualitet

IKMT-10 kg eksploziv për të hedhur në erë 6-katëshin në Astir

Inspektorati Kombëtar i Mbikëqyrjes së Territorit ka dalë publikisht duke reklamuar mekanizmin me të cilin do të realizohet shembja. Madje edhe orën dhe të gjitha detajet. Në foton e publikuar në llogarinë e këtij institucioni është edhe ndërtesa që...

Masakra e Paskuqanit, kush janë vëllezërit Çapoku, trafikantë droge!

Nga /Fjala.al/ Krimi monstruoz që ndodhi në Paskuqan mbrëmjen e djeshme ka një histori të madhe trafiku droge pas. Ngjarja që i kalon kufijtë e ço imagjinate njerëzore në fakt është e tillë prej afër një dekade, kohë kur bashkëshorti...

Dalin emrat e policëve të arrestuar/ Ja si i favorizonin ndërtimet pa leje

Detaje të reja kanë dalë në dritë lidhur me arrestimet e ndodhura gjatë mbrëmjes së kaluar  nga SHÇBA në Durrës. Nga arrestimet dhe zbardhja e ‘dosjes’ së tyre rezulton se policët së bashku me punonjës të dhe IKMT-së, INUV-it në...

Video, dëshmia e nënës: Ja si ma masakroi vajzën, Erdetit!

Nga /Fjala.al/ Detaje të reja janë zbardhur nga krimi tronditës në Paskuqan, ku kunati Eredet Çapoku vrau me sende të forta kunatën e tij, Enkeleda Çapoku. Deri dy vite më parë, viktima dhe autori i krimit jetonin në një shtëpi, por...

Masakra në Paskuqan/ Dëshmia: Kunati i preu damarët gruas së vëllait!

Nga /Fjala.al/ Dalin detaje të reja në lidhje me vrasjen makabre të ndodhur mbrëmë në Paskuqan. Policia e Kamzës kishte marrë njoftim dhe madje kishte marrë edhe një denoncim nga viktima Enkeleda Çapoku, gruaja e cila u vra me mjete...

Tepelenë/ Bariu gjen trupin e pajetë në lumë

Një trup është gjendur i pajetë në lumin  e fshatit Maricaj në Tepelenë. Ngjarjen policia e ka mësuar nga një banor i zonës. Ai ka qenë me bagëti kur e ka konstatuar trupin. Deri orëve të para të ditës së...

Fushë-Krujë/ Lyejnë makinën me benzinë dhe i fusin flakën

Një makinë është djegur në mesnatë në lagjen 'Punëtori', ndërsa zjarrëvënia sipas policisë ka qenë e qëllimshme. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 01:00. Makina tip fuoristradë "Land Rover" me targa AA 141 AA që është përfshirë nga flakët është...

Paskuqan, krim në familje, kunati vret kunatën 38 vjeçe!

Tirana zgjohet e përgjakur këtë 10 janar. Viktimë është një grua. Është viktimë e dhunës në familje ndërkohë që autori nuk është bashkëshorti por kunati. Ngjarja e rëndë mësohet se ka ndodhur orëve të vona të mbrëmjes ndërkohë autori...

Moti, acari drejt largimit, rriten temperaturat deri në 17ºC

Dita që sapo ka nisur e ka futur vendin në një kthim temperaturash të mbi zeron. Tirana si rrallë këdo ditë zbardhi me plus 1 gradë ndërkohë gjithë 24-orëshi në vazhdim premton rritje të ndejshme edhe në zonat malore. Kështu...

Si mund të sulmohet Shqipëria nga Irani? Flasin pedagogu dhe koloneli

Debatet të ,forta u zhvilluan në Open në Top Channel teksa po flitet për rrezikun që i kanoset Shqipërisë nga Irani. Pedagogu Hide dhe koloneli Demiraj thanë se Shqipëria është e rrezikuar nga Irani.  Ata dhanë edhe mundësitë se si...

Të fundit

Kosova po kërcënohet nga e djathta ekstreme e Evropës

Nga Angela MAURO Kosova e Veriut ndodhet në kufi me Serbinë. Aty ka gjetur “strofullën” e saj edhe “zemra e...

Rama në Egjipt/ Nënshkruhen tri marrëveshje, nga kultura në siguri

Kryeministri Edi Rama ka patur një vizitë zyrtare në Egjipt ku u pritur nga kreu i qeverisë si dhe kryeparlamentari. Gjatë vizitës janë nënshkruar...

PD-ja me dy koka

Vera e re në fuçinë e vjetër Nga ROLAND QAFOKU Sali Berisha njoftoi të premten nga Berati se këtë javë do caktojë datën e mbajtjes së...

Java nis me ulje të ndjeshme temperaturash, ja si parashikohet moti për ditën e sotme

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot të vranët në të gjithë vendin. Pritet të ketë dhe...

PD “rigjen” institucionet, nga Parlamenti në Gjykatën Kushtetuese

Nga Fernada Cenko Partia Demokratike pas zgjedhjeve të Përgjithshmë të 25 prillit iu kthye institucioneve, pas një bojkoti më shumë se dy vjeçar. Edhe pse...