Egbo refuzon marrëveshjen, Tirana në kërkim të trajnerit të ri

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Emanuele Egbo ishte i vetmi trajner që arriti t’i jepte skuadrës së Tiranës tre fitore të njëpasnjëshme.

Tekniku provizor i bardhebluve ishte ai që drejtoi ekipin në fitoren e derbit me rezultatin 2-1, të ndeshjes me Flamurtarin me 2-0 dhe takimin e djeshëm me Laçin 2-1.

Pas shkarkimeve të dy trajnerëve brenda 14  javëve të këtij sezoni për shkak të dështimeve që po e çonin Tiranën drejt zonës së rrezikut, puna e trajnerit të portierëve aktualisht menaxher i përgjithshëm i bardhebluve e ndryshoi komplet rrjedhën e rezultateve.

Ndonëse drejtuesit e këtij klubi e shohin seriozisht vazhdimin e sezonit më Egbo-n në stol, ky i fundit nuk dëshiron që të marrë përsipër këtë përgjegjësi, por u ka lënë kohë atyre që të gjejnë një zëvendësues.

Për këtë arsye Tirana është duke vëzhguar mundësinë më të mirë të mundshme, duke hedhur sytë edhe nga Ilir Daja, por nuk dihet nëse do ketë një kalim të tij të bardheblurtë e kryeqytetit./Përgatiti: Fjala.al/

Të fundit

“Janë 3 banda”/ Lubonja: Liderët politikë kanë grabitur shqiptarët

Në emisionin Open në News 24 u diskutua për deklaratat e kreut të PL Ilir Meta, si dhe për...

Françeska Murati në pritje të fëmijës së dytë, konfirmon lajmin në rrjetet sociale

Françeska Murati i dha sinjalet e para të pritjes së ëmbël vetëm pak ditë më parë, në një bisedë me ndjekësit e saj. Për...

Sefa: Është krijuar një koalicion anti-SPAK, ja pse ka frikë Edi Rama

Avokati Indrit Sefa në studion e emisionit “Open” në News24 tha se sot kemi një koalicion anti-SPAK, dhe do e shikoni se pas dy...

Berisha: “Kush prek votën, duhet të lërë kokën”

Gjatë fjalës së mbajtur në tubimin qytetar, kryetari i PD-së Sali Berisha ka ftuar të gjithë shqiptarët që të ngrihen dhe të mos qëndrojnë...

“U bë forca ime”, ja kujt ia dedikon fitoren e “Ferma VIP” Dijonis Biba

Dijonis Biba u shpall mbrëmjen e djeshme fitues i edicionit të parë të “Ferma VIP”. Ai u shpall si më i preferuari i publikut...

Lajme të tjera

Web TV