Spikati me Veronën, shqiptari kërkohet nga gjigantët e futbollit

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Performanca shumë e mirë e 19-vjeçarit shqiptar, Marash Kumbulla,  në këtë sezon me Veronën në Serinë A ka bërë që shumë skuadra të mëdha të kërkojnë transferimin.

Mbrojtësin e Kombëtares Shqiptare po kërkojnë që ta marrin klube të mëdha siç është Manchester United, Juventus dhe Inter raportojnë mediet italiane.

Nga shkrimi i të përditshmes “L’Arena” mësohet se klubi anglez i United kishte dërguar të deleguar për të ndjekur nga afër lojën e përgatitjen e futbollistit.

Pas vëzhgimit të Kumbullës “Djajve të Kuq” iu sugjerua që të bëhej transferimi i Marash Kumbullës tek ta dhe bërja pjesë e tij në Premier Ligë.

Ndërsa s’ka ende diçka konkrete me Manchester United, mësohet se Juventus e Inter vazhdojnë ta ndjekin nga afër 19-vjeçarin.

Verona nga ana e saj është duke pritur ofertën më të mirë dhe se kartoni i lojtarit shkon në shifrën e mbi 20 milionë eurove./Përgatiti: Fjala.al/

 

Të fundit

Meta probleme me drejtësinë? Analisti thumbon ish-presidentin:Pa qenë i pandehur nga SPAK

Analisti Skënder Minxhozi thotë se kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta po sillet sikur ka probleme me drejtësinë. Në...

Kur do shpërndahen fondet? Afati mbyllet nesër, 66 mijë fermerë aplikuan për subvencione!

Fermerët kanë edhe pak orë në dispozicion për të aplikuar për Skemën Kombëtare dhe të marrin mbështetje financiare nga Buxheti i shtetit. Aplikimet mbyllen...

69 vjet pa Ajnshtajnin, ikonën botërore të fizikës

69 vjet më parë, fizikani Albert Ajnshtajn vdiq në Princeton, New Jersey, në moshën 76-vjeçare. Albert Ajnshtajn, i cili do të revolucionarizonte fizikën dhe kuptimin...

Plani që po ndiqet për ndryshimin e moshës për daljen në pension

Astrit Hado, drejtori i përgjithshëm i Institutit të Sigurimeve Shoqërore ka folur për skemën e pensioneve në Shqipëri dhe problematikat që hasin të moshuarit....

Ancelotti: “Mbrojtja është mënyra e vetme ndaj Cityt, Guardiola më komplimentoi”

Real Madrid nuk ngopet dhe nuk dorëzohet kurrë. “Los Blancos” vuajtën në “Etihad”, por dolën të pamposhtur nga dueli që zgjati 120 minuta. Dhe...

Lajme të tjera

Web TV