Kërkohet nga Real e Juve, zbulohet e ardhmja e Pogba-s

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Paul Pogba ka oferta për tu bashkuar me disa nga klubet më të mira të momentit. Të interesuar për të janë skuadra të tilla si Real Madrid e Juventus.

Sipas teknikut Solskjaer, Pogba është një dëshirë e madhe e të dyja ekipeve, por shton edhe se do mbetet i tillë për një kohë shumë të gjatë.

“Është mesfushori më i mirë në botë. A do të rikthehet në fushë kundër Newcastle? Të shohim nëse është mirë. Mund ta hedhin në fushë edhe nga minuta e parë”-tha trajneri, i cili e hodhi në fushë për disa minuta gjatë në ndeshjen e fundit, atë kundër Watford.

Gjatë këtij sezoni, mesfushori është aktivizuar gjithsej vetëm në dy ndeshje, kjo për shkak të një dëmtimi të pësuar në kavilje.

Për Solskjaer, francez arrin të luaj në çdo pozicion të mesfushës dhe e cilëson si më të mirin në të gjithë botën.

“Pogba mund të luaj në çdo pozicion të mesfushës, kjo është e bukura të kesh Pogban në fushë pasi është mesfushori më i mirë në botë”.-u shpreh ai.

Trajneri i Manchester United shtoi se Pogba nuk është pjesë e listës së lojtarëve që do largohen gjatë kësaj merkatoje dhe ka  shtuar se ai do mbyll këtë sezon te United, por ka thënë edhe se qëndrimi i tij i mëtejshëm te ky klub do të varet nëse skuadra do jetë pjesë e Ligës së Kampionëve./Përgatiti: Fjala.al/

Të fundit

Meta probleme me drejtësinë? Analisti thumbon ish-presidentin:Pa qenë i pandehur nga SPAK

Analisti Skënder Minxhozi thotë se kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta po sillet sikur ka probleme me drejtësinë. Në...

Kur do shpërndahen fondet? Afati mbyllet nesër, 66 mijë fermerë aplikuan për subvencione!

Fermerët kanë edhe pak orë në dispozicion për të aplikuar për Skemën Kombëtare dhe të marrin mbështetje financiare nga Buxheti i shtetit. Aplikimet mbyllen...

69 vjet pa Ajnshtajnin, ikonën botërore të fizikës

69 vjet më parë, fizikani Albert Ajnshtajn vdiq në Princeton, New Jersey, në moshën 76-vjeçare. Albert Ajnshtajn, i cili do të revolucionarizonte fizikën dhe kuptimin...

Plani që po ndiqet për ndryshimin e moshës për daljen në pension

Astrit Hado, drejtori i përgjithshëm i Institutit të Sigurimeve Shoqërore ka folur për skemën e pensioneve në Shqipëri dhe problematikat që hasin të moshuarit....

Ancelotti: “Mbrojtja është mënyra e vetme ndaj Cityt, Guardiola më komplimentoi”

Real Madrid nuk ngopet dhe nuk dorëzohet kurrë. “Los Blancos” vuajtën në “Etihad”, por dolën të pamposhtur nga dueli që zgjati 120 minuta. Dhe...

Lajme të tjera

Web TV