VIDEO/ Juventus merr një fitore të “çmendur” ndaj Veronës në kohën shtesë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Fitore emocionuese e Juventusit në sekondën e fundit të shtesës përballë Veronës, në “Allianz Stadium”. Për minuta të tëra bardhezinjë kishin kërkuar me ngulm golin, madje iu anuluan dy gola, por festa do të ndizej pikërisht kur tabela elektronike do të shënonte 90+6.

Një sukses “in extremis”, por sigurisht i merituar nga bardhezinjtë për atë që dhanë në fushë.

Bardhezinjtë panë t’iu anuloheshin dy gola të shënuar nga i njëjti autor, Moise Kean, nga një në çdo pjesë, i pari për pozicion jashtë lojë milimetrik, teksa heroi i mbrëmjes ishte Cambiaso, që shtyu thuajse mbi vijën fatale topin e kthyer nga shtylla pas goditjes me kokë të Milik.

Të fundit

SKICA PËR BABANË…

Nga Mitro Çela 1.NJË JAVË NË FRANCË Babai lindi në vitin 1900. Rreth viteve ‘2O u hap fjala. Plasi puna në Francë. -Punë...

“Gjysma ime iku sot drejt Parajsës”, ndahet nga jeta bashkëshortja e Agron llakës

Aktori i njohur Agron Llakaj ka humbur bashkëshorten e cila është ndarë nga jeta mbrëmjen e së premtes. Lajmin e trishtë e ka bërë...

Emri i ndritur i përkthyesit të përkushtuar Prokop Gjergo

Nga Shpendi Topollaj   Më shumë se një rastësi, do ta quaja fat për qytetin e Durrësit që bashkëshortët Hava dhe Sali Hidri me përkushtimin e...

“Shutter Island”, një film për nënën që vret tre fëmijët e saj

Nga Leonard Veizi   Çfarë ndodh në psikikën e një nëne e cila merr vendimin që të vrasë fëmijët e saj? Psikologët e psikiatrit reken të japin...

Ambasadori Hovenier: Qeveria e Kosovës të lëvizë përpara me Asosacionin

Ambasadori amerikan në Prishtinë, Jeff Hovenier, tha se shteti i tij beson se për Kosovën është urgjente që të lëvizë përpara me dërgimin në...

Lajme të tjera

Web TV