Transferimi i Ter Stegen, Juve përgatit shumën e majme

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Klubi i Juventus është duke u munduar që të marrë në radhët e tij portierin legjendar të Barcelonës, Marc-Andre ter Stegen.

Prej disa kohësh Juvja është duke kërkuar një portier të ri, pasi duket se Wojciech Szczesny nuk ka dhënë rezultatin e duhur dhe nuk është në nivelin e “Zonjës së Vjetër”.

“Mundo Deporitovo” raporton se kampioni aktual i Serisë A ka nisur kontaktet e para me gjermanin dhe synon që në merkaton e verës ta ketë ter Stegenin në radhët e saj. Megjithatë interesim të lart për portierin e katalunasve kanë treguar edhe klubi francez i Paris-Saint German dhe gjermanët e Bayern Munich.

Kontrata e Ter Stegen me Barcelonën mbaron pas dy viteve, por duket se thuajse e pamundur që katalunasit të lejojnë largimin e tij. Megjithatë “Zonja e Vjetër” ka në plan t’i ofrojë portierit një shumë të parefuzueshme, vetëm që ai të kalojë në “Alliaz Stadium”./Përgatiti: Fjala.al/

 

Të fundit

Rikthehet “makthi” i tërmetit në Turqi, pamje nga momenti i lëkundjeve sizmike

Tërmeti i magnitudës 5.6 Rihter që goditi Turqinë pasditen e kësaj të enjteje shkaktoi panik te banorët. Lëkundjet e tërmetit...

Kanye West sulmon fizikisht një burrë, sepse i ngacmoi të shoqen

TMZ ka zbuluar se Kanye West po investigohet për sulm fizik të qëllimtë pasi goditi një burrë, i cili thuhet se kreu një veprim...

Meta probleme me drejtësinë? Analisti thumbon ish-presidentin:Pa qenë i pandehur nga SPAK

Analisti Skënder Minxhozi thotë se kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta po sillet sikur ka probleme me drejtësinë. Në një intervistë televizive, Minxhozi u...

Kur do shpërndahen fondet? Afati mbyllet nesër, 66 mijë fermerë aplikuan për subvencione!

Fermerët kanë edhe pak orë në dispozicion për të aplikuar për Skemën Kombëtare dhe të marrin mbështetje financiare nga Buxheti i shtetit. Aplikimet mbyllen...

69 vjet pa Ajnshtajnin, ikonën botërore të fizikës

69 vjet më parë, fizikani Albert Ajnshtajn vdiq në Princeton, New Jersey, në moshën 76-vjeçare. Albert Ajnshtajn, i cili do të revolucionarizonte fizikën dhe kuptimin...

Lajme të tjera

Web TV