Policia tregon si u paraqit situata natën e ndërrimit të viteve

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Policia e Shtetit, në një postim në rrjetin social “ Facebook”, tregon rreth mbarëvajtjes në natën e ndërrmit të viteve.

Policia njofton se në të gjithë vendin, gjatë natës së ndërrimit të viteve dhe deri në këto momente, nuk është rregjistruar asnjë ngjarje kriminale.

Gjithashtu asnjë aksident me pasojë jetën dhe nuk është konstatuar ndonjë shkelje e rëndë me konsumimin e tepruar të alkoolit, ndërsa në fund të njoftimit uron edhe qytetarët për festat.

Njoftimi i plotë:
Falë masave parandaluese të marra para, gjatë dhe pas natës së ndërrimit të viteve, si dhe falë qytetarisë së treguar nga qytetarët, në të gjithë vendin, gjatë natës se ndërrimit të viteve dhe deri në këto momente nuk është shënuar asnjë ngjarje kriminale, si dhe nuk është evidentuar asnjë konflikt me pasoja.

Në të gjitha qarqet nuk është evidentuar asnjë aksident rrugor me pasojë jetën.
Janë ushtruar kontrolle me dragera dhe duke marrë shkas nga numri i mjeteve në qarkullim, verifikimi i rasteve të drejtimit të mjetit nën efektin e alkoolit ishte minimal.

Policia e Shtetit vijon të jetë në gatishmëri, “Shërbim të përforcuar”, për të garantuar rendin dhe sigurinë gjatë festimeve në vijim.

Policia e Shtetit uron gjithë qytetarët gëzuar Vitin e Ri 2020, mirësi, paqe e begati e sa më shumë besim e bashkëpunim mes nesh, për të mirën e përbashkët./Fjala.al


Të fundit

Gjykata e Posaçme nuk rihapi hetimet për Mediun, reagon SPAK: Vendim i pabazuar në ligj, do ta ankimojmë

Prokuroria Speciale SPAK, njofton se do të ankimojë vendimin e Gjykatës së Posaçme, e cila sot vendosi të mos...

U kap me drogë në makinë, Gjykata e Elbasanit liron nga qelia djalin e Azem Hajdarit

Gjykata e Elbasanit ka vendosur të lirojë nga qelia djalin e ish-liderit të Dhjetorit që mban edhe emrin e tij, Azem Hajdari, duke i...

Shërbime të reja në Spitalin e Fierit, Manastirliu: Hapet Njësia e Hemodinamikës për ndërhyrjet në zemër

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu ka inspektuar Shërbimin e ri të Hemodinamikes në Spitalin Memorial Fier, i cili bën pjesë në...

Rama në kantieret e shkollave që po rindërtohen në Kamëz: Do dalin më të bukura se ato që rrënoi tërmeti

Rreth 9 mijë nxënës në Kamëz do ta nisin vitin e ri shkollor në ambientet e shkollave të reja. Ndërsa inspektoi punimet në kantieret...

GJKKO rrëzon kërkesën e SPAK, s’ka hetim për ish-ministrin Fatmir Mediu

Gjykata e Posaçme rrëzon kërkesën e SPAK, Fatmir Mediu nuk do rihetoheti, akuzuar si një ndër përgjegjësit e tragjedisë së Gërdecit. Ishte SPAK që...

Lajme të tjera

Web TV