Modelja akuzoi futbollistin për ngacmim seksual, policia zbuloi se …

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Modelja Luisa Kremleva, me origjinë spanjolle dhe ruse akuzoi futbollistin Theo Hernandez për sulm seksual. Sipas saj, ngjarja ka ndodhur në qershor të 2017-tës në një klub nate në Marabella Spanj.

Denoncimi u hodh poshtë pasi akuza ishte e rreme dhe kjo çoi në arrestimin e saj. Luisa u ndalua të hënën e kaluar nga policia e ndërsa gjykatësi i komunikoi akuzën.

Në denoncimin e e modeles pretendohej se ajo kishte qenë me Theon në një klub nate dhe më pas ishte larguar me të në makinën e tij ku dhe futbollisti i kishte kërkuar marrëdhënie seksuale. Sipas saj ajo i kishte kërkuar të ndalonte, por ai e kish refuzuar dhe në momentin që e kishte kuptuar që ajo nuk do ta lejonte e kishte hedhur nga makina.

Pavarësisht akuzave të rënda dhe zemërimit të fansave të tij në rrjetet sociale, futbollisti nuk pati probleme me ligjin. Pas denoncimit të modeles dolën në dritë informacione sipas të cilave e reja kishte bërë edhe tre denoncime të tjera të ngjashme për dhunë seksuale për tre persona të tjerë në të njëjtin stacion policie.

Por tre vjet më vonë, autoritetet kanë zbuluar mesazhin e saj ndaj Theos gjatë natës kur sipas saj ka ndodhur abuzimi. Ajo e pyeste vazhdimisht futbollistin nëse ai do të vinte në shtëpinë e saj, gjë që nuk është tipike për një viktimë të abuzimit seksual. Gjithashtu, ekzaminimet mjekësore i hodhën poshtë supozimet e modeles. Tani ajo do të përballet me akuza serioze për denoncimin ndaj futbollistit./Fjala.al

Të fundit

Çfarë do të ndodhë në seancën e të enjtes në Kuvend?

Kryeministri Edi Rama ka mbledhur sot grupin parlamentar të Partisë Socialiste. Në mbledhje u diskutua për agjendën e seancës të...

33-vjetori e gjen PD-në të përçarë/ As festa nuk i bashkon “të djathtët”

Sot shënohen 33 vjet që nga themelimi i Partisë Demokratike, partia e parë e djathtë, e krijuar pas pluralizimit në vendin tonë. Megjithatë, ky përvjetor...

“Liridona dhe Naimi kishin një konflikt”/ Eksperti: Familjarët e tyre e dinë

Teksa kanë kaluar më shumë se dy javë nga vdekja e Liridona Ademajt, vrasja e saj mbetet e rrethuar nga misteri. Eksperti i kriminalistikës Mensut...

Kaosi në Kuvend/ PS kërkon përjashtimin e 7 deputetëve të tjerë të opozitës (Emrat)

Partia Socialiste ka kërkuar përjashtimin edhe për 7 deputetë të tjerë të opozitës. Deputetët ndaj të cilëve është kërkuar përjashtimi janë Ervin Salianji, Bledjon...

Marrëveshja për emigrantët/ Balla: 4 % e sfidës së Italisë do të trajtohet nga Shqipëria

Ministri i Brendshëm, Taulant Balla ka folur në Komisionin e Politikës së Jashtme përsa i përket marrëveshjes Shqipëri-Itali për pritjen e emigrantëve. Gjatë fjalës së...

Lajme të tjera

Web TV