U bënë analizat bebeve, mjekët thërrasin menjëherë policinë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Policia gjermane ka arrestuar një infermiere në Spitalin Universitar Ulm pasi dyshohet se u dha morfinë bebeve.

Të pestë bebet kanë pasur komplikacione më frymëmarrjen të rrezikshme për jetën. Mjekët gjetën gjurmë morfine në urinën e bebeve dhe njoftuan policinë. Autoritetet morën në hetim punonjësit dhe arritën në përfundimin se ilaçi u është dhënë bebeve natën e 20 dhjetorit.

Infermieria e arrestuar, Christoph Lehr mohoi akuzat e ngritura ndaj saj, por gjyqtari e la atë në paraburgim.

Falë ndihmës së mjekëve, fëmijët nuk do të kenë dëmtime të përhershme shëndetësore./Fjala.al


Të fundit

Ukraina synon të evakuojë mijëra banorë nga Donetsku para dimrit

Qeveria ukrainase po synon të evakuojë dy të tretat e banorëve nga zonat që ajo ende kontrollon në rajonin...

Studiuesit në alarm, temperaturat në Arktik po rriten shumë më shpejt se mesatarja

Sipas një studimi të ri skandinav, temperatura në rajonin e Arktikut po rritet shumë më shpejt se mesatarja globale sesa kanë vlerësuar më parë...

FBI kontrolle në shtëpinë e Trump, flet prokurori i përgjithshëm: E urdhërova unë

FBI ka hyrë në shtëpinë e ish-presidentit Donald Trump për të bërë kontrolle por ende nuk dihet arsyeja e kontrollit. Mbi ngjarjen ka folur vetë...

Nga Trump te lufta në Ukrainë, zbulohet si “The Simpson” parashikojnë të ardhmen

Nëse doni të dini se ku po shkon bota, shihni “The Simpsons”. Shfaqja popullore e karikaturave për të rritur ka parashikuar ngjarje të egra dhe të...

Ishte i shpallur në kërkim, arrestohet ish-shefi i policisë së Dhërmiut!

Ish-shefi i Policisë së Dhërmiut, Sokol Bode është arrestuar mbrëmjen e sotme gjatë një aksioni policor në qytetin e Beratit. Bode është dënuar me 12...

Lajme të tjera

Web TV