Shkarkohet trajneri i Torinos, a do jetë De Biasi zëvendësuesi i tij?

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Klubi i Torinos ka shkarkuar trajnerin Walter Mazzari, pasi është zhgënjyer nga rezultatet e skuadrës.

Menjëherë pas shkarkimit të 58-vjeçarit është gjetur edhe zëvendësuesi i tij dhe është prezantuar zyrtarisht te ekipi.

Në këtë mënyrë dëshira e ish teknikut të Kombëtares kuqezi, Gianni De Biasi për t’u rikthyer edhe njëherë në klubin e Torinos duket se është e pamundur.

Në raportimet e medieve italiane thuhej se ky pozicion mund t’i jepej Giannit dhe se ai mund të kalonte në Serinë A, por presidenti i Torinos Urbano Cairo e ka zgjedhur tashmë zëvendësuesin.

Moreno Longon rikthehet kështu në klubin ku ka luajtur vite të shkuara, por tashmë me një pozicion tjetër, duke qëndruar në krye të stolit./Fjala.al/

Të fundit

Pritjes i erdhi fundi/ Apple lançon syzet më të reja “Vision Pro”

Apple prezantoi ditën e sotme setin e ri të përfolur prej kohësh që do t'i vendosë përdoruesit e saj...

Lirimi i Tahirit nga qelia/ Gazetarja zbulon prapaskenat: Bashkëshortja pësonte kriza…

Gjatë një emisioni televiziv, gazetarja Klodiana Lala zbuloi të tjera detaje në lidhje e çështjen e lirimit të qelisë së ish-ministrit të Brendshëm Saimir...

Gazment Bardhi: Si lindi platforma për bashkimin e Partisë Demokratike

Kryetari i grupit parlamentar të Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, në një intervistë për “Now" me Erla Mëhillin, foli për propozimin e tij për një...

Escobar e Lajçak “zbarkojnë” në Prishtinë, nis takimi me kryeministrin Kurti

Në ndërtesën e Qeverisë ka nisur takimi mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurtit, të dërguarit amerikan për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, dhe të dërguari...

“Kosova nuk është Serbi”/ Deputetja britanike: Qytetarët në veri po kërcënohen

Deputetja britanike, Alicia Kearns, ka komentuar zhvillimet e fundit në Kosovë, pas tensioneve në veri me serbët. Kearns, e cila është edhe kryetare e Komisionit...

Lajme të tjera

Web TV