Publikohet raporti paraprak për aksidentin fatal të Kobe Bryant

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Rezultat paraprak të publikuar për helikopterin në të cilin po udhëtonte legjenda e basketbollit Kobe Bryant dhe vajza e tij 13-vjeçare, shtojnë akoma misterin për aksidentin.

Sipas të dhënave të raporti paraprak theksohet se helikopteri nuk kishte probleme motorike.

Mediat ndërkombëtare shkruajnë se ekspertët janë të bindur se motorët ishin duke punuar në kohën kur ndodhi aksidenti i rëndë që i mori jetën të gjithë personave që gjendeshin në helikopter.

Një dëshmitar ka pohuar për “NTSB” se helikopteri po fluturonte nëpër mjegull para se të rrëzohej në kodrën Calabasas në Kaliforni. /Fjala.al


Të fundit

COVID-19/ OBSH bën thirrje që të ndalohen programet e dozave të treta të vaksinës anti-covid

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) ka bërë thirrje për ndalje të përkohshme të programeve për dhënie të dozave përforcuese...

Itali/ Të shtëna me armë në një pikë karburanti, italiani plagos 45-vjeçarin shqiptar

Një ngjarje e rëndë e cila mund të kishte përfunduar me viktima, ka ndodhur dje në Itali, por që sot është bërë publike nga...

Gëzuar ditëlindjen! Biden uron Barack Obamën: Jam krenar të thërras vëlla

Ish-presidenti i SHBA, Barack Obama ka festuar sot 60-vjetorin. Nuk ka munguar as urimi i mikut të tij presidentit aktual Joe Biden. Presidenti Amerikan...

Shpërthen bombola e gazit në një banesë në Durrës, plagosen çifti i bashkëshortëve dhe dërgohen me urgjencë në spital

Një 54-vjeçar dhe bashkëshortja e tij janë plagosur mbrëmjen e sotme në Durrës, si pasojë e shpërthimit të bombolës së gazit në banesën e...

Zjarri rrezikoi banesat e tyre në Gjirokastër, banorët: S’rrimë dot në këmbë, do kishim vdekur se na bllokoi tymi

Në Shqipëri, zjarret vazhduan edhe sot për të dhjetën ditë në Vlorë, Gjirokastër, Shkodër, Pukë, Dibër dhe Elbasan. Forca të shumta ushtarake po punojnë...

Lajme të tjera

Web TV