Fondet për tërmetin, Balliu: Ku janë donacionet e brendshme?

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Ish-deputeti i Partisë Demokratike Klevis Balliu u shpreh skeptik sa i përket menaxhimit të fondeve për rindërtimin. Ai tregoi se qeveria është akuzuar për abuzim me tenderat dhe paratë publike.

Unë jam skeptik për një arsye shumë të thjesht; ne e dimë që qeveria ka mbledhur shumë fonde, nga Elvis Naçi, Fundjavë Ndryshe, ato para që u morën nga administrata dhe kanë qenë dhjetëra miliona euro dhe ato janë në drejtim të paditur.

Kush do na e shpjegojë pak se çfarë është bërë me këto para? Duke parë dhe rezymenë e kësaj qeverie, me tenderat korruptivë, me PPP-të, dhe shumë të tjera.

Është në natyrën e kësaj qeverie që të vjedhë. Një nga arkitektët e vjedhjes së kësaj qeverie ka qenë Arben Ahmetaj. T`i japësh Ministrinë e Rindërtimit Arben Ahmetaj është si “ti varësh mëlçitë në qafë”, tha Balliu në studion e emisionit “360 Gradë”.

Të fundit

Angelina Jolie bëhet bionde dhe duket yll

Duket se aktorja e njohur e ka gati formulën e kapërcimit të stinëve nga dimri i ftohtë në pranverën...

Amerikanët para një ripërballje Biden-Trump

Amerikanët janë përballë një përsëritjeje të zgjedhjeve presidenciale të vitit 2020. Sondazhet tregojnë një mungesë përkrahjeje për të dy kandidatët, ndërsa zoti Trump ndeshet edhe...

Vrau babanë në bashkëpunim me motrën dhe vëllanë, Hysen Meta pranon krimin

Hysen Meta 25 vjeç ka pranuar se ka qenë qenë ekzekutori i babait të tij Pëllumb Meta në Durrës, ndërsa është ndihmuar nga motra dhe...

Të mundësh Ramën me bedelët e Metës!

Nga Dritan Hila Të ndodhur në një krizë ideore dhe morale dhe me probleme të mëdhaja personalitetesh në partinë e tij, Ilir Meta ka dalë...

“Dëshmoi se ekziston”, gazetari analizon protestën e Rithemelimit: Mungon qeverisja..

Gazetari Mentor Kikia, i ftuar në një studio televizive, ka komentuar protestën e Rithemelimit për të cilën u shpreh se ne si shoqëri nuk...

Lajme të tjera

Web TV