Ja çfarë do t’u ndodhë në burgje të dënuarve të rrezikshëm

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Të dënuarit e rrezikshëm dhe ata që tentojnë arratisjen do t’i nënshtrohen masave shtesë të izolimit. Së fundmi është bërë e ditur në Komisionin e Sigurisë kombëtare se është ngritur komisioni i vlerësimit që do të marrë në shqyrtim të gjitha kërkesat.

Rehabilitimi social dhe riintegrimi i të miturve është një shtesë e re e projektligjit të miratuar këtë të enjte nga Komisioni Për Sigurinë Kombëtare.
Në drejtorinë e burgjeve tashmë është ngritur komisioni i vlerësimit që do të vërë në zbatim sistemin 41 bis.

Gjatë diskutimeve deputetët kërkuan ndryshimin e disa neneve të draftit “për të drejtat dhe trajtimin e të dënuarve me burgim dhe të paraburgosurve”.
Pavarësisht propozimeve, deputetët nuk pranuan tu krijonin të dënuarve lehtësira të tjera për bisedat me telefona.

Të fundit

Horoskopi i ditës, 15 Prill 2024

Dashi Priten edhe turbullira në jetën tuaj gjatë kësaj dite kështu që mirë është të tregoheni të kujdesshëm. Nëse jeni...

VIDEO/ Inter “ngec” në barazim ndaj Cagliarit, shtyhet festa e titullit për zikaltërit

Cagliari ndal Interin në “San Siro” në një barazim 2-2 dhe i detyron zikaltrit ta fitojnë derbin e javës së ardhshme me Milanin për...

Avionët luftarakë “Rafale”, Franca merr vendimin e papritur ndaj Serbisë

Pak ditë më parë presidenti serb, Aleksandar Vuçiç zhvillon një takim me homolgun e tij në Francë, Emmanuel Macron ku diskutuan në lidhje me...

E vërteta e naftës së Shpiragut

Nga Fatos Çoçoli Për shkak të shtimit të prodhimit dhe shitjeve të makinave elektrike kudo në botë(shitjet e tyre kanë kapur 18 përqind të totalit...

FOTO/ Pas daljes nga shtëpia e “Big Brother”, Ledjona bën ndryshimin drastik

Ledjona Xheladinaj ka vendosur që të bëjë një ndryshim të papritur në imazhin e saj. Ish-banorja e Big Brother Vip 3, ka ndryshuar ngjyrën e...

Lajme të tjera

Web TV