Vjedhja e pronave në Shëngjin, ja sa vite burg kërkon prokuroria për 19 të arrestuarit

113 563 lexime

77,497FansaPëlqeje

Për tjetërsimin e pronave te Rana e Hedhun, në Shëngjin është dhënë sot pretenca nga Prokuroria e Lezhës për 19 personat e vënën nën akuzë.

Nga të dhënat e pretencës mësohet se prokurori Erjon Shehaj ka kërkuar 43.6 vite burg në total për grupin e të pandehurve.

Emri më i njohur në këtë dosje hetimore është  ish-kryebashkiakun e Lezhës, Fran Frrokaj, për të cilin është kërkuar dënimi me 3 vite burg, ndërsa për ish-nënkryetarin Enver Hafizi, 2 vite burg.

Ndërkohë, për ish-kryetarin e Qarkut, Gjok Ndoka, Akuza ka kërkuar 4 vite burg. Gjithashtu, Prokuroria ka kërkuar të asgjësohen praktikat e regjistrimit të pasurisë, që është tjetërsuar.

Të fundit

Pacienti vdiq nga virusi, infermieri shqiptar i vjedh kartën e bankomatit e i boshatis llogarinë

Një infermier shqiptar është kapur në flagrancë në Itali gjatë vjedhjes së një pacienti që kishte vdekur nga koronavirusi. Sipas...

E rëndë në Pogradec, 44-vjeçari vret me thikë të ëmën

Një ngjarje e rëndë është regjistruar pasditen e sotme në Pogradec. Një person me probleme mendore ka vrarë me thikë të ëmën. "Shtetasi O. Ç.,...

75 vjet nga bombat në Hiroshima dhe Nagasaki, ja çfarë shkruan studiuesja Albana Lifschin

Sot bëhen 75 vjet që kur Shtetet e Bashkuara të Amerikës hodhën bomba atomike në qytetet japoneze Hiroshima dhe Nagasaki më 6 dhe 9...

Kujtim Majaci, kosovari që u bë ikona e futbollit fierak

Gazetari sportive Adriatik Riza Dosti ka kujtuar një prej legjendave të futbollit shqiptar, Kujtim Majacin. Përmes një komenti në rrjetin social “Facebook”, Dosti deklaron se...

FOTO/Një zjarr masiv përfshin një fasoneri në Skrapar

Një zjarr masiv ka përfshirë një fasoneri pasditen e sotme në Skrapar. Fatmirësisht të gjithë punonjësit kanë arritur të dalin jashtë dhe nuk raportohet për...

Lajme të tjera

Web TV