Aurela Gaçe jep mesazhin e fort për gratë e dhunuara

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Dhuna ndaj grave është një fenomen ndërkombëtar, por përsa i përket shifrave në vendin tonë janë të shumta ato gra të cilat denoncojnë për dhunën në familje e shumë të tjera që heshtin. Aurela Gaçe na kishte bërë me dije se po punonte për një projekt i cili do të kishte një mesazh shumë të fort për dhunë ndaj grave.

“Veten dua gjallë” është titulli këngës e cila flet për dhunën në familje.

Aurela  Gaçe në këtë klip përveç zërit të saj që tashmë të gjithë e duam shfaqet edhe si aktore duke luajtur rolin e një gruaja të dhunuar nga bashkëshorti dhe më pas largohet nga ai për të shpëtuar veten e saj.


Të fundit

Rama mbledh sot kryebashkiakët, zbardhet axhenda

Kryeministri Edi Rama do të mbledhë ditën e sotme kryebashkiakët. Shkaku i mbledhjes së tyre është fokusimi në menaxhimin...

Gjithçka ndryshoi pas vdekjes së Elizabeth! Zbulohen monedhat me portretin e Charles

Janë zbuluar monedhat e reja me portretin e mbretit Charles, që do të hyjnë në qarkullim brenda disa javësh. BBC News publikoi një foto të...

Duhet plan i zgjuar gjithëpërfshirës për reduktimin e pabarazisë dhe uljen e inflacionit

Nga Eduart Gjokutaj Një gjetje kryesore e përmendur si politika gjithëpërfshirëse më e mirë për të reduktuar pabarazinë në të ardhura është se politikat arsimore...

NATO ‘izolon’ kufirin me 2 avionët luftarakë pas shpërthimeve në Nord Stream

Të fshehur nën e aeroportit të Bornholm qëndrojnë dy avionë luftarakë F-16 dhe jo pa arsye. Avionët shërbejnë si mburoja e NATO-s në Detin...

Nord Stream/ Gazetari: Rusia pret tubacionet nënujore të Britanisë

Një prezantues i televizionit shtetëror rus ka kërcënuar se do të sabotohen kabllot dhe tubacionet kryesore britanike nënujore vetëm disa ditë pas shpërthimeve në...

Lajme të tjera

Web TV