Spanja drejt tragjedisë italiane, 655 të vdekur brenda 24 orëve të fundit

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Ashtu si Italia edhe Spanja është duke ecuar me ritme të frikshme për sa i përket numrit të viktimave dhe të të prekurve nga koronavirusi.

Vetëm gjatë 24 orëve të fundit në Spanjë kanë humbur jetën 655 persona duke e çuar në 4089 numrin total të vdekjeve.

Ndërsa shifra e të infektuarve që ka shkuar në 56188, 10000 më shumë se një ditë më parë. Këto të dhëna janë bërë publike nga e përditshmja spanjolle “El Pais” duke cituar ministrinë e Shëndetësisë./Fjala.al/

Të fundit

Çfarë përmban propozimi i Sekretarit të NATO-s për ndihmën ushtarake Ukrainës?

Ministrat e jashtëm të NATO-s të premten do të diskutojnë për një ndihmë të re ushtarake për Ukrainën, të...

Nisin fluturimet direkte nga Tirana në Kopenhagë

Qytetarët shqiptarë nga sot mund të fluturojnë direkt drejt kryeqytetit të Danimarkës, Kopenhagës. Fluturimi i parë direkt është pritur me një ceremoni të veçantë...

Soko: Ja sa duhet të llogaritet minimumi jetik për një familje me 4 persona

Eksperti i ekonomisë Pano Soko nga Nisma Thurje, duke folur për minimumin jetik, tha në emisionin “Open” në News24, se të jetosh në minimumin...

Miqësoret dhe më pas Europiani, kombëtarja stërvitet në “Shtëpinë e Futbollit”

Trajneri i Shqipërisë, Sylvinho ka thirrur lojtarët e kombëtarës në “Shtëpinë e Futbollit”, për të parë kështu situatën e tyre në këtë fund muaji....

Lajme të tjera

Web TV