Kriza nga koronavirusi/ Juventus i ul pagat Sarrit e lojtarëve

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Skuadra e Juventus i ka ulur pagat trajnerit dhe lojtarëve të saj për shkak të ndërprerjes së ndeshjeve nga koronavirusi.

Në një njoftim për mediat “Zonja e Vjetër” bën me dije se klubi arriti mirëkuptimin e trajnerit Sarri dhe lojtarëve për një ulje page për muajin mars, prill dhe maj dhe nga kjo Juventus do të përfitojë 90 milionë euro.

Por trajneri dhe lojtarët do të kompensohen më vonë kur klubi dhe ata vetë do të ulen për të negociuar.

Njoftimi i Juventusit:

Torino, 28 Mars 2020 – Juventus Football Club njofton se, për shkak të urgjencës aktuale globale shëndetësore është duke parandaluar kryerjen e aktivitetit sportiv, ka arritur një mirëkuptim me lojtarët dhe trajnerin e ekipit të parë në lidhje me kompensimin e tyre për pjesën e mbetur pjesë e sezonit aktual sportiv. Kuptimi parashikon uljen e kompensimit për një shumë të barabartë me pagesat mujore të Marsit, Prillit, Majit dhe Qershorit 2020. Në takimet e ardhshme, marrëveshjet personale me lojtarët dhe trainerin do të finalizohen, siç kërkohet nga rregulloret aktuale . Efektet ekonomike dhe financiare të mirëkuptimit të arritur janë pozitive për rreth 90 milionë euro për vitin financiar 2019/2020. Nëse ndeshjet e sezonit aktual rindërtohen, Klubi do të negociojë në mirëbesim me lojtarët dhe trajnerin rritjen e kushtëzuar të kompensimeve, në bazë të rifillimit aktual dhe përfundimit të garave zyrtare. Juventus do të donte të falënderonte lojtarët dhe trajnerin për angazhimin e tyre në një moment të vështirë për të gjithë./Fjala.al/

Të fundit

Një iranian thyen rekordin, vendos 88 lugë të balancuara në trupin e tij

Një burrë iranian theu rekordin e tij botëror Guinness duke balancuar 88 lugë në vende të ndryshme në trupin...

VIDEO/ Ngjarje e jashtëzakonshme, presidenti i klubit turk grushton arbitrin kryesor

E pazakontë, e turpshme dhe për të ardhur keq: Presidenti i skuadrës turke, Ankaragucu, bën veprimin e papërgjegjshëm dhe të dënueshëm në fushën e...

Nis studimi i terapisë së kombinuar të kancerit “mRNA”

Kompanitë farmaceutike kanë filluar ditën e sotme fazën e fundit të provave për trajtimin e kombinuar të kancerit “mRNA”, i cili konsiston në përdorimin...

Ish-kryeministri ‘non grata’ në SHBA, Minxhozi zbulon mesazhin e amerikanëve

Analisti Skënder Minxhozi, duke komentuar deklaratën e të ngarkuarit me punë të SHBA në Tiranë, David Ëisner, i cili tha se nuk i përgjigjet...

Analisti britanik bën paralajmërimin e frikshëm: Evropa të nisë përgatitjet për luftë

Shtetet anëtare të NATO-s në Evropë po përballen me një krizë të madhe – Rusia dhe Kina po armatosen me shpejtësi, me Moskën që...

Lajme të tjera

Web TV