“Leksione shqiptare” për BE-në, mediat e huaja përgëzojnë Ramën për ndihmën ndaj Italisë (FOTO)

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Vendimi i kryeministrit Edi Rama për të çuar në Itali 30 mjekë dhe infermierë, ka marrë një vëmendje të gjerë nga mediat e huaja. Rama e mori vendimin për t’i ardhur në ndihmë pacientëve italianë të prekur me koronavirus.

Mediat prestigjoze “Il Tempo”, “La Reppublica”, “La Stampa”, “Secolo d’Italia”, “Nazione-Carlino-Giorno”, janë disa nga mediat që kanë shkruar për kryeministrin Rama.

Më poshtë janë disa nga gazetat që e kanë pasqyruar gjerësisht, duke pasur në fokus titullin “Leksione shqiptare”.

 

 

 

 

 


Të fundit

Akuzat lidhur me çështjen ‘McGonigal’, ministrja Ibrahimaj: Bëhet për zhurmë

Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Delinda Ibrahimaj u pyet dhe për akuzat e ngritura nga opozita për çështjen e...

Vdekja e nënës 30-vjeçare në maternitet/ Familjarët akuza mjekut: I ka bërë gjilpërë…

Disa orë pasi 30-vjeçarja M.V ndërroi jetë në ambientet e spitalit "Koço Gliozheni" 4 ditë pasi solli në jetën foshnjen e saj, familjarët e...

“Di shumë gjëra”/ Gazetarja i kthehet Oltës: Zoti nuk u kursye aspak për ty, përse po…

Këtë javë Olta Gixhari e ka zhvilluar lojën e saj me “kërcënime”. Siç nuk i ka hije një gruaje, aktorja gjatë gjithë kohës e...

Vrasja që tronditi vendin/ Flet djali i viktimës në Gramsh: Mos ma njollosni babain

Nipi i Xhevit Sinanit ka folur pas krimit të rëndë në Gramsh, ku i moshuari vrau gruan dhe vëllain e tij. Djali i viktimës, Shaqir...

E reja humbi jetën disa ditë pas lindjes/ Materniteti “Koco Gliozheni”: Në momentin që..

Materniteti  “Koco Gliozheni” ka reaguar pasi një 30-vjeçare humbi jetën disa ditë pas lindjes. Përmes një deklarate zyrtare, SUOGJ “Koco Gliozheni” thekson se lindja e...

Lajme të tjera

Web TV