Ronaldo i pandalshëm, zbulohet shifra marramendëse që do arrijë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Ylli i skuadrës së Juventusit, Cristiano Ronaldo njihet për rekordet e tij si në fushë ashtu edhe në shifrat që merr.

Së fundmi “Zonja e Vjetër” vendosi të shkurtojë me 30% pagat e lojtarëve të saj përfshirë këtu edhe atë të sulmuesit portugez. Megjithatë Ronaldo ndodhet shumë pranë arritjes së një tjetër rekordi në karrierën e tij fantastike.

“Sun” raporton se portugezi këtë vit do të bëhet sportisti i tretë në botë, që do të kalojë shifrën e një miliard dollarëve të fituara në karrierën e tij.

Përpara Cristianos, vetëm dy sportistë kanë arritur ta kalonin një shifër të tillë, golfisti Tiger Woods dhe boksieri Floyd Mayweather, por shpejt në këtë renditje të shkurtër do të futet edhe pesë herë fituesi i “Topit të Artë”.

Këtë pasuri marramendëse ylli i bardherzinjëve nuk e arrin vetëm prej futbollit, por kryesisht prej imazhit të tij si sportisti më “i tregtueshëm” në botë dhe prej kontratave fanaonike me sposnorët e ndryshëm, ku spikat ajo me “Nike”./Fjala.al/

Të fundit

Ashpërsohen masat për ndotësit e mjedisit gjoba nga 13-26 milionë lekë për shkelësit

Ashpërsohen gjobat për të gjitha ato subjekte apo individë që shkaktojnë ndotjen e mjedisit apo hapësirave publike, por fokusi...

PS fushatë anëtarësimesh të reja/ Veliaj: Rezultati është te kutia e votimit

Fushata e anëtarësimeve të reja në Partisë Socialiste ka vijuar edhe në Njësinë 7 në kryeqytet. Drejtuesi Politik i PS për Qarkunt e Tiranës, Erion...

Rama ndan lajmin e bukur: Shqipëria është destinacioni më i mirë në Evropë për 2023

Kryeministri Edi Rama ka ndarë në rrjetet sociale një lajm shumë të mirë për të shqiptarët. Barometri i Turizmit i OKB-së ka bërë të...

Vrasja e 50 vjeçarit në Durrës, arrestohet njëri nga djemtë e tij

Arrestohet djali i madh i familjes Meta për vrasjen e kryefamiljarit në Durrës. Gazetari Leonidha Musaj raportoi më herët se policia kishte gjetur gjurmë...

Ekspertët thonë se po krijohet në heshtje një trend i ri për bukurinë

Mbase nuk e keni vënë re, por në botën e bukurisë ka aktualisht një lëvizje, sipas së cilës, minimalizmi konsiderohet shumë. Për të qenë...

Lajme të tjera

Web TV