80-vjeçarja mposht koronavirusin/Shkon në 100 numri i të shëruarve në Shqipëri  

113 563 lexime

77,490FansaPëlqeje

Një 80-vjeçare nga Vlora ka mposhtur koronavirusin duke u bërë pacientja e 100-të që shërohet nga Covid-19.

Ajo la sot Spitalin Infektiv, pas një gjendje të rënduar dhe me vështirësi në frymëmarrje.

Ka qenë ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, e cila nëpërmjet një postimi në Facebook, ka bërë të ditur e e moshuara nga Vlora u shtrua në Spitalin Infektiv 14 ditë më parë.

Sipas ministres, 80-vjeçarja ka qenë në gjendje të rëndë, me vështirësi në frymëmarrje, por për fat të mirë, pas disa ditësh në terapi intensive ajo ka arritur ta mposhtë sëmundjen, ndërsa sot u kthye në shtëpinë e saj.

Postimi i plotë i Manastirliut:

Nënë Veziko u shtrua në spitalin infektiv 14 ditë më parë, në gjendje shumë të rëndë, me vështirësi në frymëmarrje. Pas disa ditësh në terapi intensive, (CPAP) falë trajtimit me terapi mjekimi bashkëhore, 80-vjeçarja nga Vlora sot kthehet në shtëpi.

Në Shqipëri deri më tani numërohen rreth 333 persona të prekur nga koronavirusi ndërsa 18 njerëz kanë ndërruar jetë.

Të fundit

Jehonë botërore që Putin testoi vaksinën te vajza e vet

Lajmi i bujshëm i ditës së sotme ishte se Rusia do të miratojë së shpejti një vaksinë anti COVID-19...

Kastrohet ariu i egër pasi iu afrua një vajze më shumë se ç’duhet (VIDEO)

Ka një zemërim nga qytetarët në Meksikë pasi një ari i zi i parë në video teksa afrohej tek një vizitor në një park...

Më 12 dhe 14 gusht Tirana pa drita, ja zonat dhe oraret

Në datën 12 dhe 14 gusht në disa zona në Tiranë do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike. Sipas OSHEE-së kjo do të ndodhë për...

Pamjet me dron, ja pasojat e shpërthimit katastrofal në Bejrut (VIDEO)

Shpërthimi i madh që goditi portin e Bejrutit dhe rrethinat e saj një javë më parë ka lënë zonën si në një shtet të...

Politika në Kosovë s’gjen qetësi, sërish përplasje brenda koalicionit qeverisës

Marrëdhëniet ndërmjet partnerëve të koalicionit qeverisës në Kosovë u dukën të lëkundura që pas rifillimit të bisedimeve me Serbinë të ndërmjetësuara nga Bashkimi Evropian. Aleanca...

Lajme të tjera

Web TV