COVID-19/ Blindohet vendi, Xhaçka: FA në krye të detyrës në fundjavë

113 563 lexime

77,490FansaPëlqeje

Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka ka bërë me dije se Forcat e Armatosura do jenë në krye të detyrës gjatë fundjavës në mënyrë që të kontrollohet izolimi ndaj koronavirusit.

Përmes një videoje që ka postuar në “Facebook”, Xhaçka shprehet se këtë fundjavë do të jenë në terren plot 1 mijë efektive të Forcave të Armatosura.

Postimi i plotë:

“Fundjava gjen në krye të detyrës 1 mijë efektivë të Forcave të Armatosura, të cilët, sikundër këto 4 javë, janë angazhuar në disa fronte të përballimit të situatës së shkaktuar nga COVID-19: në patrullimin në terren bashkë me policinë në 70 postblloqe në të gjithë vendin, në shpërndarjen e pakove ushqimore apo në disiplinimin e lëvizjeve në tregjet ushqimore apo super markete.

Në Tiranë jemi përqëndruar nga 17 tregje fruta – perimesh, për të rritur ndërgjegjësimin e qytetarëve për respektimin e masave, të cilat kanë dhënë rezultate fantastike./Fjala.al/

Të fundit

Jehonë botërore që Putin testoi vaksinën te vajza e vet

Lajmi i bujshëm i ditës së sotme ishte se Rusia do të miratojë së shpejti një vaksinë anti COVID-19...

Kastrohet ariu i egër pasi iu afrua një vajze më shumë se ç’duhet (VIDEO)

Ka një zemërim nga qytetarët në Meksikë pasi një ari i zi i parë në video teksa afrohej tek një vizitor në një park...

Më 12 dhe 14 gusht Tirana pa drita, ja zonat dhe oraret

Në datën 12 dhe 14 gusht në disa zona në Tiranë do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike. Sipas OSHEE-së kjo do të ndodhë për...

Pamjet me dron, ja pasojat e shpërthimit katastrofal në Bejrut (VIDEO)

Shpërthimi i madh që goditi portin e Bejrutit dhe rrethinat e saj një javë më parë ka lënë zonën si në një shtet të...

Politika në Kosovë s’gjen qetësi, sërish përplasje brenda koalicionit qeverisës

Marrëdhëniet ndërmjet partnerëve të koalicionit qeverisës në Kosovë u dukën të lëkundura që pas rifillimit të bisedimeve me Serbinë të ndërmjetësuara nga Bashkimi Evropian. Aleanca...

Lajme të tjera

Web TV