Free Porn
xbporn

1xbet
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
betforward
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
yasbetir1.xyz
winbet-bet.com
1kickbet1.com
1xbet-ir1.xyz
hattrickbet1.com
4shart.com
manotobet.net
hazaratir.com
takbetir2.xyz
1betcart.com
betforwardperir.xyz
betforward-shart.com
betforward.com.co
betforward.help
betfa.cam
2betboro.com
1xbete.org
1xbett.bet
romabet.cam
megapari.cam
mahbet.cam
1xbetgiris.cam
betwiner.org
betwiner.org
1xbetgiris.cam
1xbet
1xbet
alvinbet.site
alvinbet.bet
alvinbet.help
alvinbet.site
alvinbet.bet
alvinbet.help
1xbet giris
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
betwinner
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
1xbet
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
betforward
betforward
betforward
betforward
betforward
betforward
betforward
betforward
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
betforward
betforward
betforward
betforward
betforward
betforward
betforward
betforward
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
یاس بت
وین بت
وان کیک بت
هتریک بت
manotobet
حضرات بت
takbet
بتکارت
آلوین بت
ریتزو بت
alvinbet
بت فا
betboro
romabet
megapari
mahbet
سایت بت فوروارد
اونجا بت
betboro.us
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
betcart
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی

Dhuna në familje, klubi francez kthen stadiumin në strehim për gratë e abuzuara

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Është një nga shumë iniciativat që kryhet në mënyrë diskrete nga klubi i Ligue 1, Marseille gjatë kësaj periudhe krize shëndetësore dhe karantine. Marseille ka vendosur të strehojë gratë viktima të dhunës në familje ose sulmeve seksuale në qendrën e tyre të trajnimit në Robert Louis-Dreyfus.

Në ndërtesën kryesore të qendrës stërvitore, zakonisht e rezervuar për futbollistë të rinj, Olympique de Marseille aktualisht po vë në dispozicion 44 shtretër për shoqatën SOS Women 13. Gjatë javës së kaluar, rreth njëzet gra dhe fëmijë kanë qëndruar në qendrën e trajnimit Robert Louis-Dreyfus raporton Get French Football News.

Gjatë kësaj periudhe karantine, autoritetet lokale kanë regjistruar një rritje të ndjeshme të numrit të rasteve të dhunës ndaj grave. Dhe shoqatat që kërkojnë të luftojnë këto mizori, kanë treguar mungesën e vendeve të viktimave për të shkuar, me hotelet e zakonshme ose vendet e akomodimit ku viktimat zakonisht mund të pranohen. Nisma e Olympic Marseille është mirëpritur shumë nga Valérie Seço, drejtori i shoqatës SOS Femmes 13, duke i thënë RMC:

“Kur tashmë ekzistojnë tensione në mjedisin familjar, ata rrezikojnë të forcohen nga karantina. Sepse njerëzit janë të humbur dhe gratë kanë vështirësi të komunikojnë me botën e jashtme. Pasoja e kësaj karantine është gjithashtu se të gjitha aktivitetet e zakonshme u zhdukën papritur, duke lënë të gjithë të përballen me njëri-tjetrin. Falënderoj Olympic Marseille dhe presidentin e saj për këtë iniciativë. Ishte një përpjekje ekipore që na lejoi të jemi reagues, në bashkëpunim me zyrtarët tanë të zgjedhur, policinë, shërbimet e drejtësisë, shoqatat e viktimave dhe mbrojtjen e fëmijëve. ”

SOS Femmes 13 po ofron arsimtarë dhe psikologë për tërë kohën, për t’u kujdesur për individët të cilët aktualisht janë duke u strehuar nga qendra e trajnimit RLD.

Lexo edhe :  Nëse finalja shkon me penallti fitojnë anglezët, kanë një saktësi prej 68%

Për më tepër, Marseille, i cili po jep tre vakte të përditshme për të gjithë viktimat që ata po strehojnë falë partnerit Sodexo, gjithashtu organizoi brenda saj një iniciativë ku punonjësit e saj mund të dhurojnë lodra, libra dhe veshje për viktimat që janë vendosur në trajnim qendra.

Shefi i Operacioneve në SOS Women 13, Vincent Robin, shpjegoi pse qendra e trajnimit në Marseille është një vend i tillë ideal për të bërë punën e tyre në sigurimin e viktimave të abuzimit në familje:

“Ne duhet të përdorim të gjitha avantazhet që Marseille ka: furnizim ushqimi, pastërtinë e dhomave, hyrje në një stadium futbolli, ku ne organizojmë aktivitete për fëmijë dhe nënat e tyre, por edhe një zonë për të bërë palestër, gjë që lejon gratë të marrin pak ajër të pastër. Dhurimet e Olympic Marseille na kanë lejuar të krijojmë një zonë plot lodra në vetëm 48 orë, në mënyrë që të gjithë të argëtohen. ”

Carine Crepin, një psikologe që ka qenë e pranishme në qendrën e trajnimit në Marseille shtoi:

“Ka shumë hapësirë, e cila na lejon të dallojmë qasjen që ne marrim me gratë beqare në krahasim me nënat. Kur gratë janë në hotele, procedura është e ndryshme. Ka më pak hapësirë ​​dhe kontakti bëhet më shumë përmes telefonit. Unë shtoj një faktor simbolik, por shumë të rëndësishëm: për adoleshentët që e duan Marseillen, të qenit këtu i lejon ata të gjejnë një buzëqeshje, e cila tashmë është një fitore e vogël. ” /Fjala.al/Katerina Tafa/

Të fundit

Qumështi i gjirit ndihmon zemrën e foshnjave të parakohshme

Dihet prej kohësh që qumështi i gjirit është ushqimi më i mirë për të porsalindurin dhe për fëmijën deri...

Zaragoza është në rrugën e duhur për të nënshkruar me mesfushorin Keidi Bare

Në një zhvillim të fundit, drejtori sportiv Juan Carlos Cordero dhe përfaqësuesi i mesfushorit shqiptar, Juanma López, kanë bërë hapa të rëndësishëm drejt nënshkrimit...

Ç’do të ndodhë mes Kimmich dhe FC Bayern? Ja kur vendoset e ardhmja e yllit gjerman

Çfarë do të ndodhë mes Joshua Kimmich dhe FC Bayern? Kjo pyetje aktualisht po trazon shumë mendje në Mynih. Kontrata e 91-herë lojtarit të kombëtares...

VIDEO/ Kim Kardashian rikrijon videon virale së bashku me Andrea Bocellin

Nga India në Itali, motrat Kardashian janë gjithmonë aty ku është vëmendja. Kim dhe Khloé Kardashian bënë një sërë paraqitjesh mahnitëse në dasmën e...

Strategu i fushatës së Bill Clinton: Dyert për Biden janë mbyllur

Fushata e rizgjedhjes së Presidentit Biden ka përfunduar plotësisht, parashikoi të enjten komentatori politik i CNN dhe ish-strategu i Bill Clinton, Paul Begala. “Kam folur...

Lajme të tjera

Web TV