Liga 1

Vendosen fatet, fituesit dhe të rrëzuarit e 5 ligave kryesore të Europës

Pa tifoz dhe me ndërprerje mbi dy mujor ka qenë futbolli i sezonit 2019-2020 në të gjithë botën. Megjithatë tashmë pothuajse të gjitha kampionatet kryesore kombëtare kanë ulur siparin. Bundesliga, Premier League dhe La Liga i zhvilluan të gjitha takimet...

Dëshiron të kalojë te Barcelona, Martinez mund “të shuajë” ëndrrën e Neymar

Neymar është i vendosur që të kthehet te skuadra e Barcelonës këtë verë. Sulmuesi brazilian ka më pak se dy vite në kontratën e tij me kampionët e Francës dhe dëshiron të kthehet te Barça këtë verë. Për këtë arsye...

Franca e vendos, ja çfarë do ndodhë me sezonin e ardhshëm të Ligue 1

Sezoni i ardhshëm i Ligue 1 në Francë nuk do ta ndryshojë formati e saj në sezonin e ardhshëm. Kështu bie zyrtarisht ideja se kampionati elitar i futbollit francez të luhej me 22 skuadra. Rikujtojmë se kjo ishte një kërkesë...

3 futbollistë kaluan coronavirus! PSG e mbajti fshehur apo nuk e dinte???

Skuadra kampione e Francës, Paris Saint Germain ka rifilluar stërvitjen në qendrën kryesore të transalpinëve me një fokus të veçantë: Liga e Kampionëve në Gusht është një objektiv, duke pasur parasysh ndërprerjen e Ligue 1 dhe titullin "në tavolinë",...

Stadiumet në Francë do të hapen për tifozët që nga 11 Korriku

Franca ishte vendi i parë që mori një vendim ekstrem për të mbyllur kampionatin e futbollit para kohe, por tani pas krizës së madhe të pandemisë, po ndryshon qëndrim. Stadiumet në Francë do të hapen për tifozët që nga...

Brenda orgjive që organizonte Neymar… Herrera zbulon detajet pikante te PSG

Futbollisti Ander Herrera ka zbuluar detaje pikante të jetës jashtë fushës të lojtarëve të PSG e në veçanti brazilianit Neymar, si organizator i festave me “drita të kuqe”. Braziliani u fotografua duke gëzuar me pjesën tjetër të skuadrës së...

Neymar arrin sot në Paris, çfarë do ndodh me të ardhmen e tij?

Neymar Jr është planifikuar të zbarkojë këtë të shtunë në Paris pasi të kalojë izolimin nga Rio de Janeiro. Sulmuesi i PSG-së, si pjesa tjetër e lojtarëve që kanë kaluar karantinën në vendet e tyre përkatëse, do të përfitojë...

PSG “shkarkon” Thiago Silva… Tani Milani dhe Everton mund të ëndërrojnë

Pas 8 vitesh aventura e Thiago Silva te skuadra franceze e PSG ka marrë fund. Drejtori i klubit parizien, braziliani Leonardo ishte parashikuar se do të thërriste brazilianin 35-vjeçar për të konfirmuar gatishmërinë e tij për të mos zgjatur...

Malaga i beson sërish shqiptarit, Armando Sadiku rinovon huazimin

Sulmuesi i kombëtares shqiptare Armando Sadiku ka zgjatur edhe dy muaj marrëveshjen e huazimit me skuadrën e Malaga në kampionatin spanjoll të futbollit, një sinjal i qartë se formacioni iberik ka nevojë ende për lojtarin kuqezi pavarësisht situatës së...

Merr 100 mijë Euro në javë, por Payet refuzon uljen e pagës: Jam baba

Ndërsa futbolli nëpër botë ka nisur me kalendarin e ndeshjeve dhe ligat kryesore europiane po përpiqen të rivendosin kampionatin në shina, ka skuadra që të ndikuara nga mungesa e poarave dhe sponsorëve, imponojnë ulje. I tillë është rasti i...

Të fundit

Nga sot hapet portali i maturës shtetërore online, Kushi: Mundësi e re për të plotësuar formularin A1/A1Z

Nga dita e sotme deri më 13 shtator 2021 hapet Portali i Maturës Shtetërore online për aplikime, për të...

Qeveria e re në Afganistan/ Biden: Kina do të përpiqet për një marrëveshje me talebanët

Presidenti amerikan Joe Biden tha të martën se ishte i sigurt se Kina do të përpiqet të arrijë një marrëveshje me talebanët pasi kryengritësit...

Shqiptarja fiton çmimit prestigjioz të modës nga Louis Vuitton, Rama: Çfarë krenarie

Të martën në mëngjes, stilistja shqiptare e veshjeve për gra, Nensi Dojaka u shpall fituese e çmimit prestigjioz të Fondacionit Louis Vuitton për stilistët...

Kapen rreth 9 kg kokainë në kufirin me Kosovën, në pranga dy shqiptarët

Dy shqiptarë janë arrestuar në Kosovë pasi u kapën me 9 kg kokainë. Policia e Kosovës njofton se mbrëmjen e kaluar një automjet “Peugeout”...

Veliaj uron Pavarësinë e Maqedonisë së Veriut: Statusi i ngritur i shqiptarëve sot nuk do qe i mundur pa betejën e këtyre burrave

Kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, ka uruar Maqedoninë e Veriut në ditën e Pavarësisë. Përmes një postimi në rrjetin social “Twitter”, Veliaj ka...