Korrupsioni/ Burgosen pesë ish-drejtorë të Osasuna dhe dy ish-lojtarë të Real Betis

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Pesë drejtorë të klubit të La Liga-s,  Osasunas, dhe ish-futbollistëve të Real Betis u janë dhënë vendimet pasi u shpallën fajtor për një seri akuzash korrupsioni, tregoi një burim i gjykatës spanjolle të premten.

Ish-drejtori administrativ i Osasunas, Angel Vizcay, iu dha dënimi më i rëndë me burg prej tetë vjet dhe tetë muaj, për akuzat që përfshijnë shpërdorimin e fondeve, falsifikimin e llogarive dhe korrupsionin sportiv.

Po ashtu edhe ish-lojtarët e Real Betis-it, Antonio Amaya dhe Xavi Torres morën dënime me burg prej një viti secili për korrupsion sportiv raporton The Star.

Dy agjentë imobiliar u dënuan gjithashtu për falsifikim të dokumenteve dhe u dënuan me burgim prej nëntë muajsh./Fjala.al/

Të fundit

“Koha t’i japim fund luftës më të gjatë”/ Biden do të tërheqë trupat amerikane nga Afganistani

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Joe Biden, tha të mërkurën se Shtetet e Bashkuara do të fillojnë tërheqjen e...

“6 persona me shkopinj bejsbolli erdhën drejt meje”/ Zbardhet dëshmia e policit në Mamurras

Askush nuk i identifikon me emra të përveçëm të dyshuarit e familjes Fufi në Mamurras, tre prej të cilëve përfunduan në pranga për sulmin...

Manastirliu jep lajmin e mirë: Shqipëria siguron 50,000 vaksina “Sputnik V”

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka njoftuar sot se Shqipëria ka siguruar marrëveshjen për të marrë 50.000 vaksina Sputnik V të Rusisë. “Shqipëria siguron marrëveshjen...

Rama poston dy foto nga takimet elektorale të PS dhe PD: Pa koment

Kryeministri Edi Rama ka publikuar dy foto nga takimi elektoral i PS dhe PD në Dibër dhe Paskuqan të zhvilluar ditën e sotme. “Pa koment”,...

Shqipëria mbështet vendimin për tërheqjen e trupave nga Afganistani

Ministrja për Evropën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka, me anë të një postimi në rrjetet sociale shkruan se sot ishte e pranishme në...

Lajme të tjera

Web TV