La Liga

Armando Sadiku pa ekip, prish marrëveshjen me Levanten

Futbollisti i Kombëtares Shqiptare, Armando Sadiku, ka zgjidhur me marrëveshje kontratën që e mbante të lidhur me Levanten edhe sezonin e ardhshëm, duke dal lojtar i lirë në treg. Sulmuesi kuqezi ka luajtur gjatë dy sezoneve të fundit i huazuar...

Dështoi në kampionat, Barcelona fillon përgatitjet intensive për Champions League

Vetëm disa ditë na ndajnë nga rikthimi i Champions League dhe duket se skuadra e Barcelonës ka zbritur në Camp Nou për të filluar përgatitjet. Katalanasit u rikthyen në fushë  për të bërë të gjitha përgatitjet e nevojshme për takimin...

Barcelona nxjerr fanellën e dytë për sezonin 2020-2021

Klubi i Barcelonës ka ardhur me një risi totale në fanellën e dytë që do të veshin katalanasit për sezonin e 2020-2021. Lojtarët e Barçës do të mbajnë  një veshje që do jetë e gjitha e zezë dhe do ketë...

Skandal/ Arturo Vidal del në video-live i dehur

Arturo Vidal është shfaqur i dehur në një video-live në ‘Instagram’ në orët e para të mëngjesit të së dielës. Edhe pse kiliani e fshiu videon, disa ndjekës të tij u treguan të shpejtë dhe e regjistruan e atë e...

Vendosen fatet, fituesit dhe të rrëzuarit e 5 ligave kryesore të Europës

Pa tifoz dhe me ndërprerje mbi dy mujor ka qenë futbolli i sezonit 2019-2020 në të gjithë botën. Megjithatë tashmë pothuajse të gjitha kampionatet kryesore kombëtare kanë ulur siparin. Bundesliga, Premier League dhe La Liga i zhvilluan të gjitha takimet...

Alarmohet Real Madrid, sulmuesi rezulton pozitiv me Covid-19

Vetëm disa ditë na ndajnë nga rikthimi i Champions League dhe skuadra e Real Madrid është tronditur nga një lajm që ka marrë së fundmi. Një nga lojtarët e madrilenëve ka rezultuar pozitiv me koronavirus, duke ndikuar edhe te atmosfera...

Zidane nuk bën ndarje, mund të largojë të birin nga Real Madrid

Djali i trajnerit të Real Madrit, Zinedine Zidanes,Lukas mund të largohet nga “Los Blancos” këtë verë. Ai nuk ka gjetur mjaftueshëm hapësirë të madrilenët dhe për këtë arsye pritet që të lëvizë. Ndonëse trajner është babai i tij, portieri nuk ka...

Ekipi në shitje, Barcelona do të largojë 12 lojtarë këtë verë

Sezoni nuk ka mbaruar akoma, por Barcelona tashmë i ka gati planet e merkatos së verës. Klubi katalanas po planifikon të marrë në Camp Nou Lautaro Martinez si objektivin e tyre kryesor, ndërsa kanë në plan të shesin plot 12...

Iu zbulua skandali, presidentit të La Liga-s drejt largimit

Presidenti i kampionatit kryesor të futbollit spanjoll, Javier Tebas mund të largohet nga posti që mban pas publikimit të lajmeve që thonë se a ka shkaktuar “konflikt interesi” në futbollin iberik. Sipas raportimeve të “El Diario” Tebas po merr në...

Futbollisti më i mirë i La Liga-s, Benzema ia kalon Ramosit dhe Messit

Karim Benzema është zgjedhur si lojtari më i mirë i La Ligas për sezonin 2019-2020. Ai ia ka kaluar emrat më të mëdhenj që luajnë në kampionatit spanjoll, siç janë Lionel Messi e Sergio Ramos. Në një sondazh të realizuar nga...

Të fundit

Nga sot hapet portali i maturës shtetërore online, Kushi: Mundësi e re për të plotësuar formularin A1/A1Z

Nga dita e sotme deri më 13 shtator 2021 hapet Portali i Maturës Shtetërore online për aplikime, për të...

Qeveria e re në Afganistan/ Biden: Kina do të përpiqet për një marrëveshje me talebanët

Presidenti amerikan Joe Biden tha të martën se ishte i sigurt se Kina do të përpiqet të arrijë një marrëveshje me talebanët pasi kryengritësit...

Shqiptarja fiton çmimit prestigjioz të modës nga Louis Vuitton, Rama: Çfarë krenarie

Të martën në mëngjes, stilistja shqiptare e veshjeve për gra, Nensi Dojaka u shpall fituese e çmimit prestigjioz të Fondacionit Louis Vuitton për stilistët...

Kapen rreth 9 kg kokainë në kufirin me Kosovën, në pranga dy shqiptarët

Dy shqiptarë janë arrestuar në Kosovë pasi u kapën me 9 kg kokainë. Policia e Kosovës njofton se mbrëmjen e kaluar një automjet “Peugeout”...

Veliaj uron Pavarësinë e Maqedonisë së Veriut: Statusi i ngritur i shqiptarëve sot nuk do qe i mundur pa betejën e këtyre burrave

Kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, ka uruar Maqedoninë e Veriut në ditën e Pavarësisë. Përmes një postimi në rrjetin social “Twitter”, Veliaj ka...