test

Rrëzohet helikopteri i NATO-s në Greqi, zhduken 6 persona

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Është gjetur i rrëzuar helikopteri i NATO-s, i cili rezultoi i zhdukur mbrëmjen e sotme në Greqi, ndërsa vijon kërkimi për 6 pasagjerët që ndodheshin në bord.

Mediat greke raportonin rreth orës 9 të mbrëmjes për një helikopter të NATO-s ishte zhdukur në zonën Kefalonias, në Greqi, nga radari rreth 85 km larg dhe në zonën FIR të Romës.

Ky helikopter i përkiste forcës së fregatës kanadeze Fredericton nga e cila ishte ngritur dhe po patrullonte dhe i përket forcës detare të përhershme të SNMG2 të NATO-s.

Ndërsa janë gjetur mbeturinat e helikopterit nga anijet italiane dhe ato të NATO-s që po kërkojnë vendin, pasagjerët që ndodheshin në bord rezultojnë ende të zhdukur./Fjala.al/

Të fundit

Digjet Greqia! Më shumë se 300 vatra zjarri brenda 24 orëve të fundit

Greqia po përgatitet për atë që pritet të jetë një sezon i gjatë zjarresh i nxitur nga një qershor...

Luftë për vendin e parë në grupin B, formacionet zyrtare të supersfidës Spanjë-Itali

Spanjë-Itali do të mbyllin javën e dytë të Grupit B në Kampionatin Europian, Gjermani 2024, grup në të cilin është pjesë edhe Shqipëria. Ndërsa jemi...

Ambasadori: Kam farkëtuar marrëdhënien më të fortë mes MB dhe Shqipërisë

Ambasadori britanik në Tiranë, Alastair King-Smith u shpreh se gjatë 3 viteve të qëndrimit të tij si diplomat i Mbretërisë së Bashkuar në Shqipëri...

Prej kohësh vuante nga sëmundja, ndërron jetë aktori i njohur

Aktori me famë botërore Donald Sutherland, i njohur për rolet në, “Klute” dhe “The Hunger Games”, ka ndërruar jetë ditën e sotme në moshën...

Anglia zhgënjen në Frankfurt, barazim me gola ndaj Danimarkës

Anglia barazoi 1-1 me Danimarkën në Frankfurt, në përballjen e vlefshme për Europianin.  “3 luanët” realizuan të parët me Harry Kane, në minutën e...

Lajme të tjera

Web TV