Çfarë po ndodh? Kim Jong Un ka nxjerrë në publik sozinë e tij?

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Kim Jong Un, lideri i Koresë së Veriut vazhdon të konfuzojë mediat ndërkombëtare. Së fundmi, po pretendohet se personi që është rishfaqur në publik pas kaq shumë thashethemesh se diktatori ka ndërruar jetë, nuk është vërtetë Kim Jong Un, por sozia e tij.

Media shtetërore e Koresë së Veriut transmetoi imazhet e Kim në një ceremoni ku preu shiritin e një fabrike plehrash të premten e kaluar në periferi të Phenianit, por teoricienët në rrjet këmbëngulin se ai nuk është vërtetë lideri suprem.

Ata kanë qenë shumë të vëmendshëm ndaj detajeve dhe kanë vënë re si veshët dhe dhëmbët e Kim Jong Un, nuk janë të njëjta me atë që doli në ceremoninë e mbajtur para pak ditësh. Një prej këtyre teoricienëve ka qenë edhe saj ish-deputetja Louise Mensch.

“Nuk është i njëjti person. Këto dy foto nuk tregojnë të njëjtin person,”- shkruhet në postim në Twitter.

Nga ana tjetër, mediat koreane shkruajnë se foott me ndryhsime janë thejshtë një fotoshop, dhe se personi që është rikthyer në publik është vërtet lideri i Koresë së Veriut.

Të fundit

Rita Lati zbulon parodinë që e bëri të famshme (Video)

Rita Lati ka ushqyer me humor publikun shqiptar prej dekadash, duke shkruar emrin e saj krah aktoreve më të...

Pse duhani kushton më lirë në Shqipëri?

Duhanpirja në Shqipëri vijon të mbetet në nivele të larta ku pothuajse gjysma e meshkujve konsumojnë duhan. Niveli i konsumit tejkalon ndjeshëm  vendet e...

1 në 5 adoleshentë, obez/ Shkak kequshqyerja dhe mungesa e aktivitetit fizik

Raporti i fundit i hartuar nga organizata botërore e shëndetësisë në europë përfshirë edhe Shqipërinë ka nxjerr në pah se shifrat e obezitetit janë...

Vendet e lira të punës/ Vetëm 7.6% e tyre kërkojnë arsim të lartë

Më datën 21 maj, Agjencia Kombëtare e Punësimit shpalli rreth 2010 vende të lira pune në të gjithë vendin, por nga përpunimi i të...

Rita Lati rrëfen historinë e trishtë: Kam humbur një vajzë, ishte identike me Rozën!

Aktorja Rita Lati ka rrëfyer historinë e trishtë të jetës së saj, teksa zbuloi se ka humbur një vajzë. Artistja ka treguar se vogëlushja erdhi...

Lajme të tjera

Web TV