test

Hapja e negociatave/ Soreca bisedë online me Hajdarin: Duhet një proces gjithëpërfshirës

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Ambasadori i BE-së në Tiranë, Luigi Soreca ka zhvilluar ditën e sotme një takim online me Kryetaren e Komisionit Kombëtar për Integrimin Europian lidhur me çeljen e negociatave, Rudina Hajdarin.

Gjatë këtij takimi Soreca tha se duhet vendosur një proces gjithpërfshirës me sa më shumë pjesëmarrje për të zbatuar vendimin nga Këshilli Europian.

Postimi i Luigi Sorecas:

Në Ditën e Europës pata një takim të dobishë me Rudina Hajdarin.  Si Kryetare e Këshillit Kombëtar për Integrime Evropiane, ne diskutuam nevojën për të vendosur një proces gjithëpërfshirës me pjesëmarrje sa më të gjerë të mundshme për të zbatuar vendimin e BE për të hapur negociatat e pranimit me Shqipërinë./Fjala.al/

Të fundit

“Përballja” Kurti-Vuçiç, ja kur do të jetë rikthimi në Bruksel

Albin Kurti kthehet në Bruksel përballë Aleksandër Vuçiç. Kryeministri i Kosovës do të takohet me presidentin serb më 26...

“E di o shpirt që të kam mërzitur…”, thumbon Xhensila Myrtezaj

Këngëtarja Xhensila Myrtezaj dhe Bes Kallaku prej kohësh janë në qendër të vëmendjes së medias rozë. Kjo për shkak se dyshja i kanë dhënë...

Digjet Greqia! Më shumë se 300 vatra zjarri brenda 24 orëve të fundit

Greqia po përgatitet për atë që pritet të jetë një sezon i gjatë zjarresh i nxitur nga një qershor i nxehtë pa precedentë, sipas...

Luftë për vendin e parë në grupin B, formacionet zyrtare të supersfidës Spanjë-Itali

Spanjë-Itali do të mbyllin javën e dytë të Grupit B në Kampionatin Europian, Gjermani 2024, grup në të cilin është pjesë edhe Shqipëria. Ndërsa jemi...

Ambasadori: Kam farkëtuar marrëdhënien më të fortë mes MB dhe Shqipërisë

Ambasadori britanik në Tiranë, Alastair King-Smith u shpreh se gjatë 3 viteve të qëndrimit të tij si diplomat i Mbretërisë së Bashkuar në Shqipëri...

Lajme të tjera

Web TV