Detaje për mjetin e shkrumbuar në Elbasan, ja përse mund të jetë përdorur

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Mbrëmë rreth mesnatës është gjetur një makinë e shkrumbuar në rrugën e vjetër Elbasan-Tiranë. Makina tip Peugeot 307, me targa AA 352 TK i djegur pothuajse plotësisht konkretisht është gjetur konkretisht në Gracen të Elbasanit.

“Ky automjet  mund të jetë përdorur për aktivitet kriminal”, janë dyshimet e para të policisë, por që nuk konfirmohen zyrtarisht.

Deri më tani nuk janë të qarta rrethanat sesi mund të ketë ndodhur edhe ngjarja e djegies së qëllimshme të tij dhe  braktisur e qëllimshme në zonën e Gracenit ku prej të paktën 7 vitesh ka  pak lëvizje.

Ndërkohë grupi hetimor po punon për zbardhjen e plotë të ngjarjes./l.m/Fjala

Të fundit

Familjarisht në gjykatë, Malltezi dhe Berisha dalin me kërkesën e radhës

Ditën e nesërme në orën 11 gjyqtarja Irena Gjoka do të shqyrtojë kërkesën e Sali Berishës për të dalë...

“Daily Express” analizon Shqipërinë: Në rrugën e duhur për t’u bërë anëtare e BE-së

Një numër vendesh janë të etura për t’u bashkuar me bllokun dhe Shqipëria është në rrugën e duhur për t’u bërë një anëtare me...

I dënuar me mbi 2 vite burg, ndalohet brenda Big Brother Albania konkurrenti

Strukturat e Forcës së Posaçme për Operacionet Speciale dhe Kërkimin bënë ndalimin e shtetasit Liam Osmani, 44 vjeç, teksa ai ndodhej në shtëpinë e...

Stuhitë e dëborës godasin perëndimin e SHBA-ve, rreth 60 mijë njerëz pa energji elektrike

Stuhi të mëdha të borës kanë përfshirë disa pjesë të Kalifornisë dhe Nevadas në perëndim të Shteteve të Bashkuara. Bora ka mbyllur rrugët, qendrat e...

200 anëtarë të rinj i bashkohen PS-së në Njësinë 4, Veliaj: PS është si Luiza Gega

200 anëtarë të rinj i janë bashkuar Partisë Socialiste në Njësinë 4 dhe Drejtuesi Politik për Qarkun e Tiranës, Erion Veliaj, shprehu falënderimet e...

Lajme të tjera

Web TV