Altin Hazizaj e thotë troç : Në Parlamentin shqiptar, ka të paktën 5 deputetë homoseksualë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Aktivisti Altin Hazizaj ka thënë sot se bazuar në statistikave ndërkombëtare në parlamentin shqiptar janë e pakta 5% homoseksual.

Nga emisioni  “Shqipëria Live”, Hazizaj u shpreh se duke iu referuar statistikave të huaja, edhe në Kuvendin e Shqipërisë duhet të ketë persona që i përkasin komunitetit LGBTI.

“Nëse statistikat që përdoren në të gjithë botën përdoren edhe në Kuvendin shqiptar do të thotë që aty duhet të ketë 5 individë që i përkasin komunitetit ose maksimimi 10. Duhet të ketë minimuni 5 veta,”-u tha ai./Fjala.al/

Të fundit

Çfarë ndodhi? Zarf i zi në BBV! Ngjarja që tronditi banorët

Një tjetër ngjarje e pazakontë ka tronditur ditën e sotme shtëpinë më të famshme në Shqipëri. Sara dhe Françeska thuajse...

Pse të gjithëve u pëlqejnë thashethemet?

Fundi i dashurisë mes Tottit dhe Ilary Blasi është vetëm shembulli i fundit i mrekullueshëm. Edhe dy njoftime për shtyp (një, padyshim) trumbetuan kudo për...

“Ke rënë brenda ore kafshë”, Silvi-Romeos: S’po bëj lojë, më pëlqen Erjola

Gjatë një bisede në BBV3 Romeo ngacmon Silvin për Erjolën. Ai dhe Julia e pyesin nëse vërtet ka pëlqim për të apo thjesht e...

Trump shënon sërish fitore, nuk ndal sulmet për kundërshtarin e mundshëm Joe Biden

Donald Trump fitoi një sërë garash presidenciale republikane të shtunën, duke iu afruar më shumë faktit i të qënit kandidati i partisë në zgjedhjet...

Arrestimi i Liamit në BBV, reagon avokati: Për dënimin nuk kishte dijeni as policia as ai

Policia ka ekzekutuar ditën e sotme një vendim gjykate të shkurtit 2022, që dënonte Liam Osmanin, banorin e ri të “Big Brother Vip 3”...

Lajme të tjera

Web TV