Taksa publike nuk do paguhet për dy muaj, Veliaj: Pa taksa edhe hotelet

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj ka bërë me dije se për muajt maj-qershor nuk do të paguhet taksa publike. Gjatë mbledhjes ‘on line’ të këshillit bashkiak, Veliaj tha se ky vendim është marrë për të lehtësuar bizneset në kryeqytet, e megjithatë kjo nuk do të thotë se do të lejohet zaptimi i hapësirës publike.

“Nuk do të thotë zaptim, por atë që e ke të aplikuar nga bashkia e ke pa pagesë”, u shpreh Veliaj.

Veliaj bëri me dije gjithashtu se do të anulohet edhe taksave e hoteleve deri më 15 shtator, nga e cila përfitojnë 300 hotele në Tiranë.

Të fundit

Dumani hedh poshtë deklaratat e Ilir Metës: S’e kam njohur kurrë McGonigal!

Kreu i SPAK reagon lidhur me akuzat e forta nga ish presidenti Ilir Meta dje në një studio televizive. Unë nuk e...

“Bypass-i” i Radhimës, gati në qershor/ Lehtëson ndjeshëm trafikun në sezonin turistik

Në prag të sezonit turistik ByPass i Radhimës do të hapet për qarkullimin e mjeteve. Ky investim është pjesë e rrugës Vlorë-Orikum, dhe ka një...

“Romeo nuk shkon në finale”/ Gazetari e thotë troç: Heidi është lojtare më e fortë

Ronaldo Sharka, ish-banor i ‘Big Brother VIP Albania’ ka bërë një analizë të lojës së deritanishme. Teksa ishte i ftuar mëngjesin e sotëm në...

Kujdes! Nesër reshje intensive në të gjithë vendin! Mund të ketë vërshime të lumenjve

Parashikimi nga ekspertët e Instituti i Gjeoshkencave tregon se gjatë ditës së nesërme, datë 17.04.2024 parashikohen reshje shiu të herëpashershme me intensitet të ulët...

Ilir Meta prezanton ekipin e tij në Partinë e Lirisë

Ish-presidenti Ilir Meta, pasi shkarkoi Endrit Braillmarin, nga dy postet që mbante në Partinë e Lirisë, ka prezantuar ekipin e ri të punës. Ditën e...

Lajme të tjera

Web TV