Tom Cruise nis bisedimet për të realizuar filmin e parë në hapësirë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Aktori amerikan, Tom Cruise ka filluar bisedimet me ‘Nasa-n’ për të realizuar një film në hapësirë. Mësohet se pjesë e filmit do të jetë dhe miliarderi Elon Musk.

Ky do të jetë filmi i parë i realizuar në hapësirë.

“Nasa është e emocionuar të punojë me Cruise për realizmin e filmin në hapësirë”- shkroi adminitratori i Nasa, Jim Bridenstine në Tëitter. “Ne kemi nevojë që mediat të frymëzojë një brez të ri inxhinierësh dhe shkencëtarësh që planet ambicioze të Nasa-s të bëhen realitet.”

Shefi ekzekutiv i Tesla-s dhe Space X, Elon Musk nuk e ka konfirmuar ende zyrtarisht bashkëpunimin, por komentoi në në postimin e Bridenstine duke shkruar:
“Duhet të jetë shumë argëtuese.”

Ka.li/fjala.al

Të fundit

Alibeaj i përgjigjet Berishës: Një mendësi komuniste mund ta përdhosi kujtimin e heronjve

Kryetari i Komanduar i Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj ka përkujtuar 2 prillin e 32 viteve më, ku humbën jetën...

“14 maji”/ Berisha: Sot mjerisht në monizëm, Alibashat nuk kanë merituar asnjë mbështetje

Sali Berisha tha është penduar për mbështetjen që i ka dhënë më parë Lulzim Bashës dhe Enkelejd Alibeajt duke i cilësuar përsëri si “pengje”.  “Ska...

Masakra e 2 Prillit/ Meta: Të vendosur për të mbrojtur amanetin e martirëve

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta iu është bashkuar reagimeve për demonstratën e 2 prillit të 1991 ku humbën jetën 4 qytetarë, martirë...

“Më hodhi diçka në pije”/Qetsori zbulon sherrin e vjetër me Bledin: Do ja rregulloj unë..

Teksa askush nuk e priste largimin e Olta Gixharit nga shtëpia më e famshme në Shqipëri, banorët patën mbrëmë edhe një të papritur tjetër. Në...

‘Do sjellim ndryshimin për qytetarët e Tiranës’/ Braimllari: Me Këlliçin ulim taksat

Sekretari organizativ i Partisë së Lirisë Endrit Braimllari, njëkohësisht kandidat për Këshillin Bashkiak të Tiranës deklaron se me Belind Këlliçin kryetar bashkie ne do...

Lajme të tjera

Web TV