VIDEO/Momenti i atentatit ndaj Hekuran Billës, si vepruan autorët

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Janë publikuar pamjet e atentatit të mbrëmjes së djeshme ndaj 40-vjeçarit Hekuran Billa në zonën e “Komunës së Parisit” në kryeqytet.

Siç mund të shihet dhe te video e mëposhtme, autorët kanë qenë në ndjekje të BMW X6 të bardhë me targa AA888OH të cilën lëvizte viktima dhe sapo 40-vjeçari ndalon pranë hyrjes së një qendre tregtare, ata janë afruar dhe nga xhami i pasmë i mjetit të tyre qëllojnë me breshëri. Makina e viktimës, pasi përplaset me makina të tjera para, përfundon në trotuar.

Pas ekzekutimit, autorët largohen duke u kthyer mbrapsht nga rruga që erdhën, për shkak se përpara e kishin të bllokuar me mjete të tjera dhe nuk mund të lëviznin dot me shpejtës. Makina e autorëve u gjet e djegur disa minuta më vonë pas atentatit në Prezë të Vogël së bashku me armën e krimit brenda.

Pista ku po heton policia për identifikimin dhe kapjen e autorëve është ajo e të kaluarës së Hekuran Billës, i cili 14 vite më parë ka ekzekutuar bashkëkombasin e tij Prel Marku në Angli./En.Br./Fjala.al


Të fundit

Horoskopi ditor, 30 shtator 2022

DASHI Përpiquni të qëndroni të qetë, sepse jo gjithçka shkon sipas planit. Në të kaluarën e afërt, në fakt, ka...

Vajza iu vra gjatë protestave, babai kërcen në varrimin e saj pas premtimit se…(Video)

Që pas publikimit të lajmit për vrasjen e 22-vjeçares Mahsa Amini nga policia e moralit, Irani është përfshirë nga një valë protestash të dhunshme,...

Takimi me Ilir Metën, Yuri Kim: Kam vetëm një kufizim nga Uashingtoni

Ambasadorja e SHBA-së, Yuri Kim tha se nga Uashingtoni ka vetëm një kufizim, mos takimi i personave ‘Non Grata’, pjesë e së cilit është...

Largimi i Gledis Nanos/ Ambasadorja Kim: I papritur, për ne ishte një partner i mirë

Ambasadorja e SHBA, Yuri Kim, e ka cilësuar vendim të papritur shkarkimin Gledis Nanos nga detyra e Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Shtetit. Në...

“Reforma po jep rezultate”/ Kim: Kush e besonte se Saimir Tahiri do përfundonte në burg

Ambasadorja amerikane në Shqipëri, Yuri Kim është e bindur se Reforma në Drejtësi, e mbështetur fuqishëm nga SHBA po jep rezultate. “Duhen rezultate më të...

Lajme të tjera

Web TV