Civici: Nuk paguajnë taksa, jam kundër votës së emigrantëve

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

I pari person zyrtar që del hapur kundër votës së emigrantëve është profesori i ekonomisë Adrian Civici. Në emisionin HARD TALK NGA ROLAND QAFOKU, Civici deklaron se derisa ata nuk paguajnë taksa nuk mund të jenë votues.

-Çfarë mendimi keni për votimet e emigrantëve. Ata nuk paguajnë taksa, dhe vijnë këtu të vendosin për ata që do na qeverisin.

Edhe unë e mendoj që kështu duhet të jetë, mirë ai që ka ikur përkohësisht, ka familjen dhe është i lidhur me vendin por një pjesë e madhe që janë në emigracion definitiv nuk kanë lidhje me Shqipërinë. Unë nuk e di si mund të organizohen 2 milion veta që të votojnë kur ne 2 milion jemi këtu dhe më pak. Mua do më pëlqente një formulë që e kanë bërë vende si Shqipëria që kanë nivel të lartë emigracioni që emigracioni voton vetë dhe ka deputetët e tij në parlament./Fjala.al/Ke.Ba

https://youtu.be/SAU6eooI8v0


Të fundit

Rruga e re Delvinë-Kardhiq, Rama publikon videon nga punimet në tunelin e Skarficës

Pjesa më e madhe e rrugës së re Delvinë-Kardhiq ka përfunduar, ku punimet tashmë janë fokusuar edhe tek pjesa...

Administrata si sfidë për mandatin e tretë/ Nga Plator Nesturi

Tashmë me 74 deputetë në parlament, si dhe tre vota pro saj në rezervë, duket se mazhoranca e sotme mbetet e qetë në qeverisje...

Për pandeminë, shtetrrethimin dhe lirinë utopike/ Nga Leonard Veizi

Pandemia vazhdon. Prej ditësh çështja e zgjedhjeve, - e fitores së ndershme e legjitime apo e ndonjë vjedhjeje me dorën e majtë, si dikur maçoku...

Gara pesëshe në PD, Basha dhe Berisha “kundër” tre sfidantëve

Ka një opinion disi të gjerë fatkeqësisht që kreu demokrat Lulzim Basha “lodhet shpejt” dhe nuk e mban trysninë politike, që për kushtet e...

Lajme të tjera

Web TV