Barcelona dështon të parakalojë Realin. Vetëm barazim 2-2 ndaj Atletico

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Pikërisht kur kishte shansin për të parakaluar Realin e Madridit në renditjen e La Liga, Barcelona dështoi të përmbushë misionin e saj. Përballë një kundërstari të vështirë që vinte po nga Madridi, katalanasit u ndalën në një barazim 2-2 nga Atletico, dhe tani me një ndeshje më shumë e shohin veten me një pikë më pak në klasifikim.

“Look” i rinovuar i Lionel Messi dhe armata e yjeve nuk ndihmuan aspak në stadiumin Camp Nou, dhe duket se pas kësaj ndalese, tensionet e akumuluara dhe përplasjet mes trajnerit dhe futbollistëve do të shtohen.

Atltico shënoi dy herë që në fillim, me autogolin e Diego Costa dhe penalltinë e Saul që ç shifrat në 1-1. U desh një tjetër penallti, këtë herë në favor të Barcelonës për ti dhënë Lionel Messi, golin e 700 në karrierë, një ekzekutim plot klas me “lugë”, në 11 metërshin që mashtroi Oblak. Por Atletico barazoi sërish me të njëjtën mënyrë, me penalltinë e Saul, dhe…2-2.


Të fundit

Johan Sebastian Bah, “Babai” i muzikës që vdiq i verbër duke kompozuar

Johan Sebastian Bah lindi më 21 mars 1685 në Eisenach; dhe u nda nga jeta më 28 korrik 1750...

Anastas Angjeli & Adrian Civici/ “PËRBALLË KRIZËS – Sfidat e teorisë dhe politikave ekonomike”

Botimi i një libri të ri, aq më tepër një libri që analizon në këndvështrimin akademik e shkencor realitetin dhe sfidat më të rëndësishme...

Sulmi Nazist mbi Rusinë, Stalini nxjerr urdhrin: Dezertorët pushkatohen

Në korrikun e vitit 1942, gjatë Luftës së Dytë Botërore, udhëheqësi sovjetik Joseph Stalin shpall urdhërin nr. 227 në përgjigje të përparimit të trupave...

“Njeriu Kennewick”, fosili 9 mijë vjeçar që hapi debatet e mëdha në Amerikë

Eshtrat e një njeriu parahistorik gjenden në afërsi të qytetit Kennewick, shteti Washington. Sot ato janë të njohura si Eshtrat e Njeriut Kennewick. Analizat...

Sfida e drejtësisë së re, goditja e të “paprekshmëve”

Drejtësia e re në Shqipëri po hyn në etapën e dytë: një sistem i spastruar nga gjyqtarë dhe prokurorë të korruptuar dhe ndëshkimit të...

Lajme të tjera

Web TV